Соціолог про ймовірне вторгнення РФ в Україну: Якщо війна виявиться затяжною та малоуспішною, це обернеться дуже сильним невдоволенням у Росії

Гудков (на фото) про ймовірне вторгнення РФ в Україну: Я думаю, це викличе негативну реакцію щодо Путіна, хоча не відразу

Фото: wikipedia.org
Реакція росіян у разі вторгнення РФ в Україну залежатиме від перебігу воєнних дій. Таку думку в інтерв'ю "Главкому", опублікованому 15 грудня, висловив науковий керівник російської дослідницької компанії "Левада-центр" Лев Гудков.

"Я думаю, це викличе негативну реакцію щодо [президента РФ Володимира] Путіна, хоча не відразу, – вважає соціолог. – Якщо українська армія виявиться слабкою і не витримає агресії, це буде сприйматися більш спокійно. Хоча все одно будуть невдоволення, але вони особливих протестів не викличуть. Натомість якщо ця війна виявиться затяжною та малоуспішною, це обернеться дуже сильним невдоволенням".

За даними опитування "Левада-центру", проведеного 25 листопада – 1 грудня 2021 року, 36% росіян вважають війну з Україною цілком імовірною. Водночас 38% вважають війну між двома країнами малоймовірною, ще 15% повністю відкидають таку ймовірність.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

Навесні Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.

21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або на початку лютого, до того ж атака буде "набагато більш руйнівною, ніж будь-яка раніше". Глава Міноборони Олексій Резніков повідомив у інтерв'ю Politico, опублікованому 13 грудня, що навколо кордонів України зібрано приблизно 100 тис. російських військових, які можуть атакувати одразу на кількох фронтах, використовуючи артилерію, танки та авіацію.

У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями", заявили, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", і звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" та "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.

США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

Про "рішучі економічні та інші заходи" у разі вторгнення в Україну попередив Путіна 7 грудня під час онлайн-перемовин президент США Джо Байден.

За інформацією Bloomberg, адміністрація Байдена домагатиметься від Німеччини зупинки газогону "Північний потік – 2", який має з'єднати Росію та Німеччину дном Балтійського моря в обхід України, якщо Путін ухвалить рішення про військове вторгнення РФ в Україну.

В опублікованому 13 грудня інтерв'ю італійській газеті La Repubblica президент України Володимир Зеленський заявив, що кількість російських військ поблизу кордонів України після розмови Байдена з Путіним не зменшилася.