Справа Скрипаля. У МЗС РФ заявили, що Євросоюз волів "піти у фарватері чергової антиросійської кампанії"
У версії Лондона про відповідальність Росії за отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля з'являється дедалі більше неузгодженостей, стверджують у МЗС РФ.
У міністерстві закордонних справ РФ "шкодують" щодо заяви Європейської ради від 22 березня стосовно інциденту з колишнім російським шпигуном Сергієм Скрипалем. Про це повідомляють на сайті відомства.
"Використане ЄС формулювання, що приписує Росії відповідальність тільки за те, що трапилося лише на підставі того, що "немає інших правдоподібних альтернативних роз'яснень", становить по суті бездоказове звинувачення на нашу адресу", – заявили у МЗС РФ.
У МЗС стверджують, що у версії Лондона про відповідальність Росії за отруєння Скрипаля з'являється "дедалі більше неузгодженостей", зокрема "небувала швидкість визначення британцями російського походження нервового агента".
Москва продовжує стверджувати, що готова до співпраці, але Британія від неї ухиляється.
"Досі ми не отримали від британської сторони жодних доказів, які вимагали б від нас, як пропонує нам Єврорада, "давати відповіді" стосовно трагічних подій у Солсбері", – ідеться в заяві.
Як зазначили у МЗС РФ, ЄС не підтримує діалогу з Росією.
"Натомість Євросоюз зволів піти у фарватері чергової антиросійської кампанії, розгорнутої Лондоном і його заокеанськими союзниками з очевидною метою – поставити ще одну перешкоду на шляху нормалізації ситуації на європейському континенті", – стверджують у російському зовнішньополітичному відомстві.
22 березня на саміті у Брюсселі прем'єр Великобританії Тереза Мей розповіла лідерам ЄС, що нервово-паралітична речовина "Новачок", яку використовували для нападу, виготовляли у РФ. У Кремлі цю інформацію спростовували.
4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері. Вони перебувають у важкому стані. У лікарню потрапив також поліцейський Нік Бейлі. Згодом його виписали.
Мей вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії. Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини та Австралії.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосили про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.
17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів, 23 березня вони покинули Москву.
22 березня агентство Bloomberg із посиланням на джерела повідомило, що Мей намагається переконати лідерів країн ЄС вислати російських дипломатів.
22 березня Європейська рада підтримала версію влади Великобританії про причетність Кремля до отруєння Скрипаля. того самого дня лідери Європейського союзу вирішили відкликати для консультацій посла ЄС у Москві, німецького дипломата Маркуса Едерера.
Британська газета The Guardian повідомила, що Франція, Польща, Литва, Латвія та Естонія розглядають можливість вислання російських дипломатів у зв'язку зі справою Скрипаля.