США і Британія запровадили обмеження на гаджети в ручній поклажі на авіарейсах з країн Близького Сходу та Північної Африки – Reuters
Згідно з новими правилами, на борт у ручній поклажі не можна пронести пристрої, більші за смартфони, пише Reuters.
США і Великобританія 21 березня запровадили обмеження на наявність електронних пристроїв у ручній поклажі на рейсах із країн Близького Сходу та Північної Африки. Про це пише агентство Reuters.
Влада США пояснює ці заходи загрозами безпеці.
Згідно з новими правилами, на борт у ручній поклажі не можна пронести пристрої, більші за смартфони. Вони мають бути в зареєстрованому багажі.
До списку країн, на рейси з яких пошириться заборона, занесли Єгипет, Туреччину, Кувейт, Катар, Марокко, Йорданію, Саудівську Аравію, ОАЕ.
Аналогічних заходів ужила і Великобританія. Як заявив представник прем'єр-міністра Терези Мей, заборона пошириться на рейси із шести країн: Туреччини, Лівану, Йорданії, Єгипту, Тунісу, Саудівської Аравії. Вона почне діяти з 25 березня.
Reuters зазначає, що обмеження спричинені побоюваннями, що терористи можуть проносити на борт вибухові пристрої всередині електронних гаджетів.
У США вже введені обмеження на в'їзд до країни для низки країн Близького Сходу. 27 січня 2016 року президент США Дональд Трамп підписав указ, який запроваджував "екстремально жорсткі заходи перевірки" людей, які прибувають у країну. Він забороняв в'їзд до США громадянам Ірану, Іраку, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану. Трамп зазначав, що указ не спрямований проти мусульман.
4 лютого Федеральний суд у Сіетлі (штат Вашингтон) призупинив дію указу, 9 лютого Федеральний апеляційний суд США підтримав рішення суду в Сіетлі.
6 березня Трамп підписав новий імміграційний указ, згідно з яким Ірак виключений зі списку семи країн, громадянам яких заборонений в'їзд на територію США. В'їзд громадянам Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану заборонений на 90 днів.
Указ Трампа обмежує кількість біженців, яких США приймуть у 2017 році, до 50 тис. Однак цей документ скасовує повну заборону на приймання біженців із Сирії.