США у військовий спосіб захистять Тайвань у разі вторгнення Китаю – Байден

США визнають принцип "єдиного Китаю", але проти силового захоплення Тайваню
Фото: ЕРА

США готові застосувати військову силу для захисту Тайваню від Китаю. Про це президент США Джо Байден заявив 23 травня на спільній пресконференції із прем'єр-міністром Японії Фуміо Кісідою за підсумками перемовин у Токіо. Її транслювали на сайті Білого дому.

"Так, це зобов'язання, яке ми на себе взяли", – сказав він, відповідаючи на запитання, чи готові США використати армію в разі необхідності захисту Тайваню.

Глава Білого дому нагадав, що США, як і раніше, згодні із принципом "одного Китаю", але думка про силову зміну статусу острова недоречна.

"Інакше це стане черговою дією, схожою на те, що сталося в Україні", – зазначив американський лідер, наголосивши, що такий крок Китаю "дестабілізує весь регіон".

Контекст:

Тайванем керує власна адміністрація з 1949 року, там зберігають прапор та деякі інші атрибути Китайської Республіки, яка існувала на материку до приходу до влади комуністичної партії. Згідно з офіційною позицією КНР, острів вважають однією із провінцій Китаю.

Білий дім припинив дипломатичні контакти з Тайванем ще 1979 року. Однак тоді ж американський Конгрес ухвалив "Закон про відносини з Тайванем", згідно з яким США могли постачати туди оборонне озброєння та були гарантом безпеки острова. Попередній президент США Дональд Трамп працював над налагодженням відносин із Тайванем, 2016 року він став першим лідером Штатів за 10 років, який поговорив із главою Тайваню.

Невдовзі після того, як у США до влади прийшов президент Джо Байден, Тайвань заявляв про велике вторгнення китайських бойових літаків на свою територію, повідомляла ВВС. Експерти вважають, що в такий спосіб влада Китаю хотіла перевірити рівень підтримки адміністрацією Байдена острівної держави.

Влада Китаю попередила нову адміністрацію США і Тайвань про те, що визнання Сполученими Штатами незалежності острова означатиме війну.