США вирішили не повертатися до Договору щодо відкритого неба – ЗМІ

Інформацію Москві передали з Держдепартаменту США
Фото: ЕРА
Сполучені Штати повідомили Росії, що не будуть повертатися до Договору щодо відкритого неба. Про це "Інтерфакс" передали 27 травня у МЗС РФ.

У російському зовнішньополітичному відомстві підтвердили інформацію, яку з посиланням на власні джерела озвучило The Associated Press.

За даними американського агентства, повідомлення для Москви передала заступниця державного секретаря США з політичних питань Венді Шерман.

Рішення не продовжувати договір, який дозволяв підписантам спостережні польоти над військовими об'єктами в інших країнах, ухвалили напередодні призначених на 16 червня в Женеві переговорів між президентом США Джо Баденом і президентом РФ Володимиром Путіним.

Контекст:

Договір щодо відкритого неба уклали 1992 року в Гельсінкі. Він дозволяв державам-підписантам проводити неозброєні спостережні польоти над територіями одна одної.

21 травня 2020 року на той момент президент США Дональд Трамп заявив, що за шість місяців США вийдуть із Договору щодо відкритого неба через те, що Росія постійно порушує його. На той час держсекретар США Майк Помпео заявляв, що РФ перетворила угоду на "інструмент залякування і погроз". Зокрема, Москва відмовила в доступі до спостереження за кордоном із Грузією й у польотах над Калінінградською областю, де, за низкою відомостей, розгортають нові ракети з ядерними боєголовками.

Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявляв, що в Москві сміються над аргументами США, якими ця країна обґрунтовує свій вихід із Договору щодо відкритого неба. Він говорив, що зараз немає перспектив укладення нового договору.

Офіційно США вийшли з Договору щодо відкритого неба 22 листопада.

Росія поки не вийшла із цієї угоди.