США ввели санкції проти російських і китайських компаній, які експортують сировину для виробництва вибухівки

США ввели обмеження проти імпортерів у РФ матеріалів для вибухівки
Фото: EPA (ілюстративне)

США ввели санкції стосовно російських компаній – імпортерів нітроцелюлози й бавовняної целюлози, а також двох китайських компаній – виробників нітроцелюлози. Про це йдеться в офіційній заяві міністерства фінансів США від 1 травня.

Росія покладається на зовнішніх постачальників бавовняної целюлози та її легкозаймистого побічного продукту нітроцелюлози, які є головними прекурсорами вибухових речовин, пояснюють у повідомленні. Ця сировина потрібна Росії для продовження виробництва пороху, ракетного пального й інших вибухових речовин.

Нові санкції спрямовані проти найбільших російських імпортерів бавовняної целюлози, нітроцелюлози й основних матеріалів для їх виробництва, а також двох постачальників із КНР, які доправляють ці речовини в Росію.

Санкції застосували, зокрема, до таких російських компаній: ТОВ "Принт колор", ТОВ "Стройтехнология", ТОВ "АМС Групп", ТОВ "Ленахим", ТОВ "Бинагруп", ТОВ "Навимакс групп", ТОВ "ВКК "Вива", ТОВ "Ярспецпоставка", "Феникс", ТОВ "Химтрейд".

Уряд США застосував санкційні обмеження також до двох китайських компаній – виробників нітроцелюлози – Hengshui Yuanchem Traiding Limited і Hengshui Heshuo Cellulose Co. Ltd.

Видання Guildhall зазначає, що санкції введено на підставі доповіді Центру оборонних реформ "Російська снарядна коаліція: хто і як допомагає РФ виробляти боєприпаси". Згідно з доповіддю, значну частину нітроцелюлози постачають із країн – членів НАТО і країн – партнерів Північноатлантичного альянсу. Головними такими постачальниками є Тайвань, Німеччина і Туреччина, пише видання. Окрім того, Китай, який до 2022 року не постачав нітроцелюлози в РФ, станом на кінець 2023 став найбільшим постачальником.

Контекст:

29 березня видання The Wall Street Journal опублікувало матеріал, автори якого дійшли висновку, що значну частину нітроцелюлози, яку РФ використовує для боєприпасів, виробляли компанії з Тайваню, Німеччини і США й постачали в РФ через компанію з Туреччини, хоча це обмежено санкціями.

Санкції проти Росії вводять у відповідь на її агресію проти України ще із 2014 року. Після широкомасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року обмеження суттєво розширили.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ ввели майже 16,6 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 19 тис. Росія – найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.