США запускають оперативну групу, яка не дозволить російським бізнесменам уникнути санкцій

США запускають оперативну групу, яка не дозволить російським бізнесменам уникнути санкцій
Оперативна група стежитиме, щоб російський бізнес не зміг уникнути санкцій
Фото: depositphotos.com

У складі міністерства юстиції США з'явилася оперативна група KleptoCapture, яка займатиметься стягненням нелегальних активів російських бізнесменів у межах санкцій. Про це повідомило 2 березня міністерство юстиції США.

Оперативна група KleptoCapture працюватиме при канцелярії заступника генерального прокурора США. До неї увійдуть агенти та аналітики з численних правоохоронних органів, зокрема ФБР, Служби маршалів США, Секретної служби США, Департаменту внутрішньої безпеки, Податкового управління США та Служби поштової інспекції США.

Група використовуватиме всі інструменти та повноваження мін'юсту США проти спроб ухилитися від економічних дій, введених урядом США. Місія групи включатиме:

  • розслідування та судове переслідування за порушення нещодавніх та майбутніх санкцій, введених у відповідь на вторгнення в Україну, а також санкцій, введених за попередні випадки російської агресії та корупції;
  • боротьбу з незаконними спробами скасувати обмеження, введені щодо російських фінансових організацій;
  • відстеження спроб використовувати криптовалюту для ухилення від санкцій США та відмивання доходів;
  • використання органів цивільної та кримінальної конфіскації активів для арешту активів, що належать особам, які потрапили під санкції.

Контекст:

У зв'язку з повномасштабним вторгненням в Україну на Росію світова спільнота наклала різні санкції та й надалі це робить. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків, низки близьких до російського президента Володимира Путіна посадовців та їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна. Частину російських банків вирішили від'єднати від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.

Міністерство фінансів США ввело додаткові санкції проти Росії, заборонивши проводити операції з Центробанком та мінфіном РФ. Це фактично знерухомлює будь-які активи ЦБ РФ, що зберігаються у Сполучених Штатах або у громадян США, де б вони не перебували. Мінфін США ввів санкції щодо головного російського суверенного фонду – Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), що має стосунок до фінансової системи США.

28 лютого набув чинності новий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії. Зокрема, ЄС заборонив операції, пов'язані з управлінням резервами та активами Центрального банку Росії. Обмеження поширюються на всіх юридичних осіб чи органи, які діють від імені або за вказівкою Центробанку Росії.

Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара.