Таліби допустили присутність жінок в уряді Афганістану

Таліби взяли під контроль Кабул
Фото: ЕРА

Представники "Талібану" допускають участь жінок у роботі майбутнього уряду Афганістану. Про це повідомило турецьке агентство Anadolu з посиланням на члена комісії культури руху "Талібан" Енамуллу Самангані.

Він запевнив, що Ісламський Емірат "не хоче, щоб жінки були жертвами", додавши водночас, що структури майбутнього уряду поки не визначено.

Представник угруповання Забіхулла Муджахід заявив, що "Талібан" поважатиме права жінок "у межах норм ісламського права", і пообіцяв, що жінки зможуть працювати, а дівчата – ходити до школи, пише Associated Press.

Агентство зазначає, що таліби намагаються показати себе більш помірними, ніж за часів попереднього правління в 1990-х роках, проте опитані жительки Кабула заявили, що не вірять обіцянкам представників "Талібану".

Контекст:

Ісламістський рух "Талібан" було утворено 1994 року, із 1996-го до 2001 року він був при владі в Афганістані, контролював більшу частину території країни. У цей період неодноразово фіксували факти жорстокого ставлення до жінок, зокрема забивання камінням і публічні страти, нагадує AP.

Після терактів 11 вересня 2001 року у США і відмови "Талібану" видати лідера терористичної організації "Аль-Каїда" Усаму бен Ладена в Афганістан було введено американські війська. Уряд "Талібану" було повалено, таліби розпочали бойові дії проти влади.

У лютому 2020 року представники США і руху "Талібан" підписали мирну угоду, яка передбачає виведення іноземних військ з Афганістану протягом 18 місяців після її підписання.

Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке почали у квітні 2021 року. Станом на 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані цього самого дня втік за кордон. Його точне місцеперебування невідоме.

За відомостями американського телеканала NBC News, афганські жінки побоюються "темного майбутнього" і втрати прав після того, як країна перейшла під контроль талібів.

На тлі наступу "Талібану" іноземні держави почали евакуацію своїх громадян. Цей процес було паралізовано через те, що 16 серпня аеропорт Кабула скасував усі комерційні рейси. За даними ЗМІ, злітною смугою користуються тільки військові літаки.