Таліби заявили, що їм потрібно більше часу на реформу освіти для дівчаток

Таліби у вересні ввели заборону на навчання дівчаток у середній школі
Фото: EPA
Міністр закордонних справ Афганістану Амір Хан Муттакі заявив, що на проведення реформи освіти для дівчаток потрібно більше часу. Про це повідомляє Reuters.

Майже за два місяці після захоплення влади в Афганістані нова адміністрація "Талібану" наполягає на налагодженні відносин з іншими країнами, щоб допомогти запобігти економічній кризі.

Однак таліби досі відмовляються зняти введену у вересні заборону на навчання дівчаток у середній школі – там навчаються підлітки від 13 до 18 років. Водночас збереження прав жінок було однією з головних вимог міжнародної спільноти.

Муттакі, коментуючи цю ситуацію, сказав, що уряд Афганістану діє обережно, але перебуває при владі лише кілька тижнів, і "не можна очікувати, що він завершить реформи, які міжнародна спільнота не змогла здійснити за 20 років".

Контекст:

"Талібан" був при владі в Афганістані з 1996-го до 2001 року, угруповання насаджувало закони шаріату у власній суворій інтерпретації. Дівчата віком від 10 років і жінки не мали права навчатися, працювати та виходити на вулицю без супроводу чоловіка або родича чоловічої статі, зазначає "ВВС News Україна".

Жінки мали носити паранджу. Тих із них, кого звинуватили у зраді, забивали камінням до смерті.

Після того як 2001 року талібів усунули від влади, Афганістан досягнув прогресу в підвищенні рівня грамотності населення, особливо серед дівчаток і жінок. У початкових школах кількість учениць зросла практично з нуля до 2,5 млн, а рівень грамотності серед жінок майже подвоївся за десятиліття, повідомила ВВС.

Цьогоріч, коли "Талібан" знову захопив владу в країні, представники угруповання обіцяли, що не відновлюватимуть жорстких порядків, які обмежують права жінок. Водночас жінкам уже заборонили займатися спортом та очолювати міністерства. Також їм заборонено навчатися разом із чоловіками.

Таліби ліквідували міністерство у справах жінок Афганістану і створили замість нього орган, який виконуватиме функції ісламської "поліції моралі".