Телескоп James Webb зняв полярні сяйва на Юпітері
Космічний телескоп James Webb показав нові знімки Юпітера, виконані в інфрачервоному діапазоні. Їх 22 серпня опублікували на сайті NASA.
На знімках інфрачервоний діапазон комбінований зі спектром видимого світла, чим і пояснюється незвичайне забарвлення планети-гіганта.
На зображеннях можна розглянути полярні сяйва, які вважають найяскравішими в Сонячній системі. Також на знімках добре видно Велику червону пляму – гігантський атмосферний вихор на екваторі планети.
Окрім того, на ширококутному знімку Юпітера можна побачити його кільця та супутники. Це зображення телескоп створив за допомогою камери близького інфрачервоного діапазону NIRCam.
Контекст:
James Webb – найбільший та найпотужніший телескоп, його вартість – $10 млрд, зазначає "Голос Америки". Цей телескоп спостерігає за об'єктами переважно в інфрачервоному спектрі, він приблизно у 100 разів чутливіший, ніж його попередник – космічний телескоп Hubble, який протягом 30 років обертається навколо Землі на відстані 547 км і працює переважно в оптичному та ультрафіолетовому діапазонах хвиль і тому не може зафіксувати світло більш далекого Всесвіту.
Телескоп James Webb було запущено 25 грудня 2021 року. 7–8 січня він розгорнув своє основне дзеркало. 13 липня 2022 року NASA показало перші знімки Всесвіту з телескопа James Webb.