Трамп наказав розсекретити документи щодо зв'язків із Росією та листування Клінтон

Трамп: Усі документи про зв'язки з Росією розсекречено вже давно

Фото: EPA

Президент США Дональд Трамп дозволив розсекретити всі документи про розслідування зв'язків із Росією та справу щодо використання колишньою державною секретаркою США Гілларі Клінтон особистої пошти зі службовою метою.

Президент США Дональд Трамп наказав розсекретити документи щодо розслідування зв'язків із Росією та справи про злам електронної пошти його конкурентки на виборах 2016 року, колишньої державної секретарки США Гілларі Клінтон. Про це американський лідер написав у себе у Twitter 6 жовтня.

"Я дозволив повністю розсекретити всі без винятку документи, що стосуються найбільшого політичного злочину в американській історії – пов'язаного з Росією обману. Це саме стосується і скандалу з електронними повідомленнями Гілларі Клінтон. І жодних переглядів!" – написав Трамп.

У ще одному повідомленні Трамп написав, що всі документи щодо розслідування про зв'язки з Росією він уже давно розсекретив.

"На жаль для нашої країни, люди діяли дуже повільно, особливо з урахуванням того, що це, імовірно, найбільший політичний злочин в історії нашої країни. Дійте!" – додав президент США.

У жовтні 2016 року влада США офіційно звинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в перебіг президентських виборів у країні. У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у вибори, щоб допомогти Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося про те, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію з втручання у вибори у США.

Росія ці звинувачення відкидає. Зокрема, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав ці звинувачення "нісенітницею", а в Білому домі заявили, що готують "пропорційну відповідь" на дії російських хакерів.

Спецпрокурор Роберт Мюллер із травня 2017 року до березня 2019-го розслідував імовірну змову оточення президента США з Кремлем і втручання РФ у американські вибори.

Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у справі про втручання у президентські вибори 2016 року 13 громадянам Росії та трьом компаніям. 24 березня генпрокурор США Вільям Барр надіслав Конгресу лист, у якому було вказано, що розслідування Мюллера не знайшло доказів свідомої змови Трампа і співробітників його передвиборчого штабу з Росією; також офіс Мюллера не зміг довести, що президент США протидіяв правосуддю. Однак факту втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.

ФБР розслідувало ймовірне використання Клінтон особистої пошти зі службовою метою із серпня 2015 року. Перевірка щодо Клінтон почалася після того, як з'ясували, що вона, коли була держсекретаркою США у 2009–2013 роках, використовувала свій особистий сервер для службового листування.

У вересні 2019 року стало відомо, що адміністрація президента Дональда Трампа активізувала розслідування про особисте листування Клінтон.

Згідно з вердиктом ФБР, передавання робочих листів Клінтон поза захищеними державними каналами не є умисним порушенням законодавства з її боку.

Державний департамент США завершив внутрішнє розслідування щодо листування Клінтон у жовтні минулого року, установивши 91 випадок надсилання секретної інформації в особисту електронну пошту Клінтон. Водночас слідчі не виявили переконливих доказів "систематичного і навмисного неправильного поводження із секретною інформацією".