Трамп підписав укази про усунення загроз, що йдуть від TikTok і WeChat
За 45 днів у США буде заборонено будь-які угоди з компаніями ByteDance і Tencent Holdings, які володіють застосунками TikTok і WeChat, ідеться в документах, які підписав президент США Дональд Трамп.
Президент США Дональд Трамп підписав 6 серпня укази про усунення загроз, які йдуть від китайських застосунків WeChat і TikTok. Документи опубліковано на сайті Білого дому.
"Поширення у Сполучених Штатах мобільних застосунків, розробниками і власниками яких є компанії Китайської Народної Республіки (Китай), і далі загрожує національній безпеці, зовнішній політиці та економіці Сполучених Штатів. Наразі необхідно вжити заходів для усунення загрози, яка йде від одного мобільного застосунку, зокрема TikTok", – ідеться в указі щодо цього застосунку.
У документі наголошено, що TikTok збирає безліч даних про користувачів і вони можуть потрапити в руки Комуністичної партії Китаю, що згодом може призвести до корпоративного шпигунства чи шантажу.
"TikTok також цензурує контент, який Комуністична партія Китаю вважає політично чутливим, наприклад, який стосується протестів у Гонконзі й ставлення Китаю до уйгурів та інших мусульманських меншин. Це мобільний застосунок також можуть використовувати для кампаній дезінформації в інтересах Компартії Китаю, наприклад, коли відео в TikTok поширюють спростовані теорії змови про походження нового коронавірусу 2019 року", – додав Трамп у своєму указі.
Він заявив, що США мають виконати "агресивні дії" проти власників застосунку, щоб захистити своїх громадян.
Згідно з указом, після закінчення 45 днів буде заборонено будь-які угоди будь-якої особи або щодо будь-якого майна, що є під юрисдикцією Сполучених Штатів, із компанією ByteDance Ltd., яка володіє TikTok.
В іншому указі Трамп зазначив, що аналогічних заходів треба вжити щодо WeChat, оскільки цей застосунок також збирає великі обсяги даних, його можуть використовувати для стеження, він цензурує інформацію.
За 45 днів у США буде заборонено будь-які угоди з компанією Tencent Holdings Ltd, що володіє WeChat.
30 грудня 2019 року військовослужбовцям США заборонили встановлювати на робочі смартфони застосунок TikTok.
6 липня держсекретар США Майк Помпео заявив, що Білий дім розглядає питання про заборону застосунку. Помпео попередив американців, що їм треба бути обережними під час використання TikTok, якщо вони не хочуть, щоб їхня особиста інформація "була в руках Комуністичної партії Китаю".
1 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що заборонить доступ користувачів США до TikTok.
2 серпня через заяви Трампа американська компанія Microsoft припинила переговори про купівлю TikTok. Пізніше в Microsoft заявили, що планують провести переговори з ByteDance, якій належить застосунок, протягом найближчих кількох тижнів і в будь-якому разі завершать їх не пізніше ніж 15 вересня 2020 року.
Трамп 3 серпня заявив, що умовою продовження роботи TikTok у США є продаж застосунку американській компанії до 15 вересня.
ЗМІ повідомляли, що Microsoft може заплатити за TikTok до $30 млрд.