Трамп помилував двох фігурантів справи про російське втручання у вибори президента США
Чинний президент США Дональд Трамп перед своїм звільненням із посади помилував 15 осіб і частково або повністю пом'якшив вироки ще п'ятьом. Про це 22 грудня повідомили в Білому домі. Серед помилуваних – двоє людей, засуджених у межах розслідування російського втручання у вибори 2016 року.
Колишній радник передвиборчого штабу Трампа Джордж Пападопулос і громадянин Нідерландів Алекс ван дер Цван визнали провину в даванні неправдивих свідчень у межах розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера та відбули короткі строки тюремного ув'язнення.
У Білому домі підкреслили, що розслідування спецпрокурора так і не виявило доказів змови оточення Трампа з Росією.
Президент також помилував трьох колишніх конгресменів-республіканців, засуджених за корупційні злочини, і чотирьох співробітників охоронної фірми Blackwater, які відбували покарання за вбивство іракських мирних жителів у Багдаді 2007 року.
2017 року Пападопулос зізнався в даванні неправдивих свідчень. Спецпрокурор Мюллер заявив, що неправдиві свідчення Пападопулоса "завдали шкоди розслідуванню урядом втручання Росії у президентські вибори 2016 року".
Голландський юрист ван дер Цван 2018 року визнав свою провину у приховуванні від слідства інформації про контакти з членами передвиборчого штабу майбутнього президента Трампа Полом Манафортом і Ріком Гейтсом. Справа адвоката, за словами Мюллера, допомогло виявити раніше нерозкриті зв'язки між помічниками кампанії Трампа і Росією.
Як зазначає "Русская служба BBC", Пападопулос і ван дер Цван відбули короткі строки тюремного ув'язнення – 14 днів і 30 днів відповідно, але судимість була "величезною перепоною" для їхньої роботи. Помилування в цьому разі означає, що з них знімають судимість і вони можуть займатися будь-яким видом діяльності.
Мюллер із травня 2017 року розслідував імовірну змову оточення президента США з Кремлем і втручання РФ в американські вибори. Кримінальні справи було порушено проти десятків людей, зокрема Манафорта і радника президента Майкла Флінна. Трамп називав розслідування Мюллера незаконним.
22 березня 2019 року стало відомо про завершення розслідування.
24 березня генпрокурор США Вільям Барр надіслав Конгресу лист, у якому йшлося, що розслідування, яке проводив Мюллер, не виявило доказів свідомої змови Трампа та співробітників його передвиборчого штабу з Росією; також команда Мюллера, за словами Барра, не змогла довести, що президент США протидіяв правосуддю. Однак факту втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.
Трамп заявив, що доповідь повністю виправдовує його.
Скорочену версію доповіді Мюллера мін'юст США опублікував 18 квітня. В оприлюдненій доповіді засекречено фрагменти, публікація яких, за даними відомства, могла зашкодити національним інтересам США. 16 травня суд округу Колумбія наказав міністерству юстиції оприлюднити раніше засекречені фрагменти з доповіді Мюллера. 24 липня спецпрокурор припустив, що проти Трампа можна буде висунути обвинувачення, коли він покине Білий дім.