Трамп повечеряв із Каньє Вестом і "білим націоналістом" Фуентесом. Політика розкритикували навіть республіканці
Колишній президент США Дональд Трамп вечеряв 22 листопада у своєму маєтку Мар-а-Лаго з "білим націоналістом" Ніком Фуентесом і репером Каньє Вестом. Першими про це 26 листопада написали журналісти Axios. Пізніше цю інформацію підтвердив радник Трампа каналу CBS News.
Фуентес веде подкаст "Америка насамперед". Раніше в нього був YouTube-канал, але 2020 року його заблокували за розпалювання ненависті.
Як зазначають журналісти, Фуентес часто просуває расистські й антисемітські теорії змови. Мін'юст США називав його "прихильником переваги білої раси". Також він у жартівливій манері заперечував Голокост і порівнював євреїв, спалених у концентраційних таборах, із "печивом у духовці".
Джерело Axios, ознайомлене з розмовою за вечерею, повідомило журналістам, що Трамп "здавався дуже захопленим" Фуентесом, враженим тим, що 24-річний чоловік зміг видати статистику та згадати промови, які стосуються його кампанії 2016 року.
За словами джерела, Фуентес сказав експрезиденту, що вважає за краще, щоб він був "справжнім", і що Трамп здавався несхожим на себе під час своєї нещодавньої промови, якою оголосив передвиборчу кампанію 2024 року. Також Фуентес заявив, що він є одним із прибічників Трампа, які були розчаровані його новим обережним підходом до політичної кампанії.
Трамп не заперечував Фуентесу, але сказав, що має радників, які хочуть, щоб він читав телесуфлер і поводився більш "по-президентськи".
Каньє Вест, який збирається балотуватися у президенти 2024 року, повідомив про візит до Трампа у своєму Twitter. У твіті він запитав підписників: "Як ви думаєте, друзі, що він відповів, коли я попросив його стати моїм напарником 2024 року?"
Джерело Axios повідомляє, що Трамп почав кричати на Веста за вечерею і сказав йому, що він програє. Також за вечерею експрезидент нібито зробив кілька неприємних коментарів про колишню дружину Веста Кім Кардаш'ян.
Водночас у заяві для CBS News Трамп заявив, що не знав, хто такий Фуентес, і що він прибуде з Вестом.
"Каньє Вест дуже хотів відвідати Мар-а-Лаго. На нашій зустрічі за вечерею мали бути тільки я і Каньє, але він прибув із гостем, якого я ніколи не зустрічав і про якого нічого не знав", – зазначив Трамп. Однак джерело Axios сумнівається, що експрезидент міг не знати, хто такий Фуентес.
Вечеря Трампа з Вестом і Фуентесом спричинила широке обговорення у США. А представники Республіканської партії засудили такі дії експрезидента, повідомляє NPR.
"У Республіканській партії немає місця антисемітизму або перевазі білих. І будь-кого, хто зустрічається з людьми, які відстоюють цей погляд, на мою думку, навряд чи колись оберуть президентом Сполучених Штатів", – заявив лідер меншості в Сенаті, республіканець Мітч Макконнелл.
Лідер меншості в Палаті представників, республіканець Кевін Маккарті також негативно відгукнувся про Фуентеса.
"Я не думаю, що комусь необхідно проводити час із Ніком Фуентесом. Йому немає місця в цій Республіканській партії. Я думаю, що президент Трамп чотири рази виходив і засуджував його, не знаючи, хто він такий", – заявив він.
Колишній віцепрезидент Майк Пенс сказав, що Трамп має перепросити за вечерю з Фуентесом. Інакше Трампа вважатимуть антисемітом, зазначає News Nation Now.
"Президент Трамп не мав рації, надавши білому націоналісту, антисеміту й заперечнику Голокосту місце за столом, і я думаю, що він має перепросити за це", – сказав він.
Контекст:
Трамп був президентом США із січня 2017-го до січня 2021 року. Він програв на чергових виборах президента США у листопаді 2020 року. За підсумками загального голосування, їх виграв демократ Джо Байден.
Трамп пішов із посади з гучним скандалом з імпічментом, який виник через те, що 6 січня 2021 року на мітингу перед Білим домом він заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США та штурмом узяли її. Унаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.
Однак 13 лютого за імпічмент Трампа проголосувало 57 членів Сенату з необхідних 67, його виправдали.
У липні 2022 року Трамп заявив, що хоче знову стати президентом США, а 16 листопада офіційно оголосив, що висуватиме свою кандидатуру.