Туреччина й Німеччина домовилися докласти зусиль для поліпшення відносин

Чавушоглу і Габріель зустрілися в Німеччині
Фото: EPA

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу і його німецький колега Зігмар Габріель зустрілися в Німеччині 6 січня.

Німеччина й Туреччина будуть робити все можливе для поліпшення двосторонніх відносин. Про це заявили міністри закордонних справ країн Зігмар Габріель і Мевлют Чавушоглу, які зустрілися в Німеччині 6 січня, пише Reuters.

Габріель вказав на історичні зв'язки між країнами, зокрема роль турецьких працівників у відбудові Німеччини після Другої світової війни, турецьку гостинність щодо німецьких біженців під час фашистської епохи і три мільйони турецьких громадян, які зараз перебувають у ФРН.

Чавушоглу сказав, що Туреччина й Німеччина мають схожі погляди на ситуацію в країнах Близького Сходу, які постраждали від конфліктів, і що Берлін і Анкара співпрацюють із гуманітарних питань, таких як міграція.

Після ухваленої в Бундестазі резолюції про геноцид вірмен відносини між Німеччиною й Туреччиною ускладнилися.

Ще одним приводом стали арешти в Туреччині німецьких громадян. За даними МЗС ФРН, станом на 11 вересня 2017 року у в'язницях Туреччини за політичними обвинуваченнями перебували 11 німецьких громадян.

26 квітня 2017 року президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що країна не буде чекати вічно біля "воріт Європи" і може відмовитися від переговорів про вступ до ЄС.

Наприкінці серпня Габріель заявив, що Туреччина не зможе вступити до Європейського союзу доти, доки президентом країни залишається Ердоган.

18 серпня Ердоган закликав турецьку діаспору в Німеччині (приблизно 1 млн виборців) не голосувати за партії, що входять у керівну парламентську коаліцію. Він назвав "ворогами Туреччини" Християнсько-демократичний союз, Соціал-демократичну партію й екологічну політсилу "Союз90/Зелені".

За його словами, німецька влада протидіє євроінтеграції Туреччини й не виконала домовленостей про реадмісію мігрантів.

Габріель назвав заклик Ердогана "безпрецедентним". Президент Туреччини у відповідь порадив німецькому міністру "знати своє місце".