У Білорусі квартиру опозиціонерів Тихановських виставили на торги

У вересні 2022 року на квартиру Тихановської та її чоловіка у Мінську наклали арешт
Фото: Светлана Тихановская / Telegram

У Білорусі на торги з продажу майна виставили трикімнатну квартиру, боржником щодо якої вказано Сергія Леонідовича Тихановського. "Радыё Свабода" 17 лютого написало, що, ймовірно, ідеться про політв'язня, чоловіка екскандидатки у президенти Світлани Тихановської.

В описі лоту зазначено, що в будинку є "обмеження на розпорядження нерухомістю", які, як обіцяють продавці, "зніме відділ стягнення після продажу лоту". Також указано, що "у квартирі зареєстровано осіб, зокрема неповнолітніх".

Аукціон має розпочатися 6 березня. Початкова ціна лота – 214 860 білоруських рублів (майже $86 тис.). Згідно з повідомленням, у вартість входить: "вбудовані секційні кухонні меблі з варильною поверхнею Gorenje, мийкою та змішувачем, із системою очищення води, вбудованою шафою-купе із МДФ, скляною вітриною і двома дзеркалами".

У вересні 2022 року на квартиру Тихановської та її чоловіка у Мінську наклали арешт.

Контекст:

Тихановський – білоруський блогер, автор YouTube-каналу "Страна для жизни". У травні 2020 року Тихановський оголосив про намір брати участь у президентських виборах у Білорусі, того самого місяця його взяли під варту.

ЦВК відмовила в реєстрації Тихановського кандидатом у президенти, після чого про намір балотуватися у президенти заявила його дружина Світлана. Тихановську зареєстрували кандидаткою, довкола її кандидатури об'єдналися штаби інших опозиційних кандидатів, яких не допустили до виборів.

Президентські вибори у Білорусі відбулися 9 серпня. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року і за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце із 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про впевнену перемогу Тихановської.

Після виборів у Білорусі почалися масові акції протесту незгодних із їхніми результатами (на піку у мітингах брало участь по кілька сотень тисяч людей, від початку 2021 року протестна активність упала).

За даними правозахисного центру "Весна", із серпня на акціях затримали понад 25 тис. осіб, сумарно їм дали 83 тис. діб арешту. Влада заявила про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох. Станом на 18 лютого в Білорусі визнано політичними в'язнями 1443 осіб.

Тихановська після виборів була змушена покинути Білорусь.

14 грудня у Гомельському СІЗО на виїзному засіданні суд ухвалив вирок Сергієві Тихановському та ще кільком опозиціонерам. Тихановського засудили до 18 років колонії посиленого режиму. 17 січня 2023 року розпочався заочний суд над Світланою Тихановською.