У Білорусі сьогодні новий протестний марш. До Мінська вже стягують техніку, фіксують проблеми з інтернетом
Із 12.00 (11.00 за Києвом) на всій території Білорусі починають протестний Марш сусідів. У Мінську вже помітили колони військової техніки та бусів, у білоруській столиці закривають входи й виходи низки станцій метро.
У неділю, 29 листопада, у Білорусі відбудеться черговий протестний марш під назвою Марш сусідів. Про це повідомляє Telegram-канал "Беларусь головного мозга".
Збиратимуться мітингувальники о 12.00 (11.00 за Києвом) у своїх дворах, а ближче до 13.00 планують згуртуються вже районами.
Водночас у Мінську вже стягують військову техніку, відповідні фотографії публікує видання TUT.BY у Telegram.
Також TUT.BY на своєму YouTube-каналі опублікував відео з колоною автомобілів із держсимволікою – її помітили біля Жовтневої площі в Мінську.
У виданні також зазначили, що як і в усі попередні вихідні, коли мінчани виходили на протести, у місті фіксують проблеми з інтернетом і закривають входи й виходи станцій метро.
З 9 серпня в Білорусі не вщухають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув тодішній глава держави Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він керує країною з 1994 року). Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи подавали протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми та поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. Відомо ще про одного загиблого, Романа Бондаренка, унаслідок сутички невідомих у масках із місцевими жителями. Конфлікт стався через біло-червоно-білі стрічки. У Слідкомі Білорусі заявили, що загиблий був п'яним. Але лікарі сказали, що в організмі Бондаренка було нуль проміле алкоголю.
За даними Тихановської, загинуло вісім осіб.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували й не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС запровадив санкції проти Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, і ще 14 білоруських посадовців. До санкцій приєдналася Україна. Після вбивства Бондаренка Євросоюз пригрозив Білорусі новими санкціями.