У Білорусі студенти влаштовують "сидячі демонстрації". Керівники вишів лякають їх прокуратурою та ОМОН
Керівники деяких білоруських університетів, чиї студенти вийшли на акції протесту, закликають їх розійтися, лякають їх прокуратурою і затриманнями бійцями ОМОН.
Студенти низки білоруських університетів вийшли на "сидячі акції протесту" на знак солідарності зі студентами, яких затримали на мітингах. Про це повідомляє TUT.BY у Telegram.
До акції долучилися студенти Мінського державного лінгвістичного університету, Білоруського національного технічного університету, Білоруського державного університету інформатики і радіоелектроніки, Білоруського державного економічного університету, Академії управління при президенті Республіки Білорусь, Вітебського державного технологічного університету, Білоруського державного університету, Академії мистецтв, Білоруського державного університету фізичної культури та інших.
Керівництво університетів відмовляє студентів від участі в акції. Зокрема, проректор БНТУ Георгій Вершина просить студентів піти з ґанку і припинити записувати відео, повідомляє TUT.BY.
"Ви хочете, щоб прокуратура прийшла", – каже він.
Розігнати студентів намагається й адміністрація БДЕУ, повідомляє NEXTA. Вони вмовляють студентів піти, інакше їх забере ОМОН.
До Гродненського державного університету імені Янки Купали, студенти якого теж вийшли на акцію, приїхала міліція, повідомляє NEXTA. За даними Telegram-каналу, трьох студентів затримали.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п'ятеро кандидатів. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Із 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали більше ніж 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
23 вересня в Палаці незалежності в Мінську відбулася церемонія інавгурації Лукашенка. Уперше в історії Білорусі її не анонсували. Усупереч вимозі законодавства, церемонії не транслювали по телебаченню. Після несподіваної інавгурації Лукашенка жителі Білорусі почали виходити на протести.