У Білорусі закрили кореспондентський пункт "Єврорадіо"

"Єврорадіо" активно висвітлює події, пов'язані з протестами в Білорусі
Фото: EPA

Білоруська влада вирішила закрити кореспондентський пункт "Єврорадіо" в Мінську. Про це йдеться на Національному правовому інтернет-порталі Білорусі.

У своїй заяві у відповідь "Єврорадіо" нагадало, що працює в Білорусі вже 11 років. Закриття корпункту журналісти пов'язують із нещодавніми санкціями ЄС проти Білорусі.

Сайт euroradio.fm закритий із літа, а починаючи з осені кореспонденти ЗМІ не можуть дістати акредитацію у МЗС Білорусі. Однак у "Єврорадіо" запевняють, що це не вплине на їхню роботу.

Контекст:

"Єврорадіо", або "Європейське радіо для Білорусі" – міжнародна незалежна некомерційна радіостанція з офісом у Варшаві, яка працює з лютого 2006 року. ЗМІ мовить білоруською й активно висвітлює події, пов'язані з протестними акціями у країні.

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, після яких почалися масові акції протесту незгодних із результатами голосування. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року і за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів було травмовано і поранено. За даними правозахисного центру "Весна", із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували й не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.