У Британії наступного дня після падіння метеорита виявили його уламки. Метеориту 4,5 млрд років і він дуже рідкісного складу
Майже 300-грамовий шматок метеорита, що впав на Землю в ніч на 1 березня, виявили у графстві Глостершир на південному заході Англії. Про це 9 березня повідомив Space.
За словами експертів, це перша частина метеорита, яку у Великобританії виявили з 1991 року. 300-грамовий космічний камінь утворено з вуглецевого хондриту (Carbonaceous Сhondrite) – матеріалу, який зберіг незмінний склад із моменту утворення нашої Сонячної системи.
"У всьому світі відомо приблизно 65 тис. метеоритів, і з них тільки 51 – вуглецеві хондрити, які впали на Землю, як цей", – заявила професорка Сара Рассел із музею природознавства.
У мережі опублікували відео, на яких знято політ метеора в небі над Британією в ніч із неділі на понеділок, 1 березня.
Подробиці про рідкісну знахідку наводить BBC News.
Оскільки тисячі людей спостерігали падіння метеорита і, крім того, його політ зафіксували спеціальні камери відеоспостереження, якими керує британський Fireball Alliance, науковці змогли розрахувати його орбіту та визначити ймовірну ділянку падіння уламків.
На Землю він прибув із зовнішнього пояса астероїдів, розташованого ближче до Юпітера.
"По суті, це частина Сонячної системи віком 4,5 млрд років, яка пройшла глибоке заморожування. У метеорита взагалі не було шансів змінитися з допланетарного часу. Його аналіз дасть нам уявлення про те, якою була наша Сонячна система до того, як там з'явилися планети", – розповіла Рассел.
Район пошуку позначили як "на північ від Челтнема, у напрямку до Стоу-он-Волд". BBC зазначає, що це не дуже точні координати, але дослідникам пощастило. Частина метеорита впала на добре очищену доріжку перед будинком жителя Вінчкомба, і його виявили вже 1 березня.
У район, де виявили перший уламок, негайно скерували пошукову групу, щоб прочесати місцевість у пошуках нових фрагментів. За допомогою місцевих жителів вдалося зібрати приблизно 400 грамів матеріалу, які передали в лондонський музей природознавства і науковцям.