У Франції заворушення, уряд відмовився брати "паузу" для обговорення пенсійної реформи

У Парижі поліція затримала щонайменше 27 людей
Фото: EPA
На вулиці різних міст Франції на протести проти пенсійної реформи 28 березня вийшло 740 тис. осіб. Про це повідомило місцеве видання Le Figaro з посиланням на міністерство внутрішніх справ країни.

Зокрема, у Парижі на демонстрації вийшло 93 тис. осіб. Водночас, за підрахунками профспілки, на вулиці вийшло приблизно 2 млн людей.

За даними МВС, для чергування у столиці та регіонах мобілізовано 13 тис. правоохоронців.

Сьогодні противники пенсійної реформи вийшли на 10-й страйк. France 24 пише, що протести перетворилися на заворушення. У низці міст сталися сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Як повідомив BFMTV, у Парижі поліція затримала щонайменше 27 людей.

Журналіст Клемент Лано опублікував у Twitter кадри сутичок демонстрантів із поліцією у Парижі.

Пресслужба Національної поліції у Twitter повідомила, що демонстранти "нестримно" атакували правоохоронців.

Глава Демократичної конфедерації праці Лоран Берже сьогодні закликав владу взяти паузу на 1,5 місяця у здійсненні реформи та залучити посередників для вироблення компромісу.

Уряд Франції відмовився. Представник кабміну Олів'є Веран заявив, що не бачить потреби у залученні посередників для врегулювання ситуації. Він також не вважає за доцільне ставити реформу "на паузу" для пошуку компромісу, пишуть місцеві ЗМІ.

Контекст:

Рух протесту проти пенсійної реформи перетворився на найбільшу внутрішню кризу другого строку Макрона, зазначив France 24. Акції протесту проти пенсійної реформи збираються регулярно із січня. Люди виходять і в Парижі, і в інших містах Франції. Були випадки сутичок із поліцією та арешти. Європейська рада закликала захищати демонстрантів від "поліцейського насильства та довільних арештів".

Через страйки було перенесено візит до Парижа короля Великобританії Чарльза III.

Пенсійна реформа передбачає поступове підвищення офіційного віку виходу на пенсію для чоловіків та жінок із 62 до 64 років до 2030 року. Проєкт реформи презентувала прем'єр-міністерка Франції 10 січня. Уже наступного дня профспілки у Франції закликали до загального страйку.

Уряд заявляє, що реформа необхідна для скорочення дефіциту бюджету, повідомило RFI. Зі свого боку профспілки вважають, що реформа погано позначиться на працівниках, які мають низьку оплату, і змусить людей, які почали займатися фізичною працею замолоду, довше працювати.

Прем'єр-міністерка Франції Елізабет Борн 16 березня оголосила про ухвалення законопроєкту про пенсійну реформу через ст. 49.3 конституції, яка дає право виконавчій владі ухвалити будь-який закон без погодження із законодавчим органом. Так владі вдалося уникнути голосування за документ у нижній палаті парламенту Франції.