У Гаазі заявили про підтримку ініціативи створити у місті спецтрибунал для Росії
За словами політикині, за її пропозицію "докласти зусиль для розміщення цього спеціального трибуналу в Гаазі" проголосувала майже вся міськрада.
"Як членкиня міськради Гааги я хочу, щоб міська влада Гааги зробила все можливе для підтримки створення спеціального трибуналу та підготувалася до його розміщення в нашому місті. Гаага – міжнародне місто миру та справедливості, тут уже знаходиться МКС (Міжнародний кримінальний суд. – "ГОРДОН") і спеціальні трибунали щодо Руанди та Югославії. Також тут базуються Євроюст і Європол. Тому ми маємо досвід і міжнародно-правову інфраструктуру для розміщення майбутнього спеціального трибуналу для України, який буде вести розслідування та судове переслідування злочинів і звірств, скоєних у цій агресивній російській війні", – сказала ван Бастен Батенбург.
Вона припустила, що, "швидше за все, знадобиться чимало часу, щоб створити достатню міжнародну підтримку для створення трибуналу, а потім для того, щоб трибунал розпочав свою роботу".
"Місто Гаага має повністю підтримати це, а також запропонувати та розпочати підготовку до розміщення трибуналу. Ми повинні переконатися, що, як тільки спеціальний трибунал буде офіційно створено, зали суду, офіси тощо будуть готові до використання, щоб правосуддя могло здійснитися", – пояснила політикиня.
Ван Бастен Батенбург зазначила, що трибунали щодо Руанди та Югославії завершують свою роботу, тому їхні офіси й зали судових засідань можна використовувати для спецтрибуналу для Росії.
Вона не відкинула, що "знадобиться нова чи друга будівля, враховуючи, скільки воєнних злочинів уже було зареєстровано і розслідується в Україні".
"Найкраще місце, безумовно, буде поблизу Європолу, Євроюсту, МКС і спеціальних трибуналів щодо Руанди та Югославії", – вважає політикиня.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Створити спеціальний трибунал щодо злочину російської агресії проти України запропонував президент України Володимир Зеленський, спецтрибунал доповнить діяльність МКС та інших таких інституцій, які на цьому етапі не можуть розглядати справи щодо таких злочинів.
Україна пропонує покласти в основу майбутнього спецтрибуналу п'ять параметрів і, зокрема, визначити, що статус підсудного, включно зі статусом глави держави, не звільнятиме його від індивідуальної кримінальної відповідальності.
Необхідність створення спецтрибуналу для РФ підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент і парламентські асамблеї НАТО та ОБСЄ.
Про початок роботи над створенням спецтрибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні заявили 30 листопада у МЗС Франції. Російське МЗС "обурилося" через заяву МЗС Франції.