У Грузії відновилися протести

Масові акції протесту в Грузії розпочалися 7 березня
Фото: radiotavisupleba.ge
Увечері 9 березня в Грузії відновилися акції протесту, які розпочалися через ухвалення в першому читанні законопроєкту про "іноагентів".

Про це повідомляє портал "Новости-Грузия".

Протестувальники вийшли на вулиці у столиці країни Тбілісі, також мітинги відбуваються у Кутаїсі і Батумі. Учасники акцій заявляють, що не довіряють керівній партії "Грузинська мрія", яка оголосила сьогодні про відкликання законопроєкту, вони вимагають провести всі необхідні процедури щодо скасування ухвалення закону "не відкладаючи", пише ЗМІ.

Також вони вимагають звільнення затриманих на акціях в останні дні. Згідно з повідомленням міністерства внутрішніх справ Грузії, за два дні протестів затримали 133 особи.

Контекст:

Акції протесту в Грузії почалися після того, як влада вирішила ухвалити закон про "іноземних агентів". Проти законодавчих нововведень виступили опозиція, представники ЗМІ та неурядові організації. Вони заявили, що законопроєкти фактично аналогічні російському закону і суттєво гальмують рух Грузії у напрямку євроінтеграції.

Очікували, що два законопроєкти буде винесено на засідання 9 березня, зазначило видання "Новости-Грузия". Але у підсумку один із них – "Про прозорість іноземного впливу" – парламент розглянув 7 березня, коли вже відбувалася акція протесту, і ухвалив у першому читанні.

Після голосування верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що законопроєкт несумісний із цінностями і стандартами ЄС і "суперечить проголошеній Грузією меті вступу до Європейського союзу". У Держдепартаменті США натякнули на ймовірні санкції за придушення протестів.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка перебуває з візитом у США, висловила повну підтримку мітингувальникам і пообіцяла накласти на закон вето.

7 березня під час акції протесту проти закону про "іноагентів" у Тбілісі сталися сутички, поліція застосовувала до учасників акції газ і водомети, є постраждалі, було затримано 66 протестувальників.

8 березня у Грузії відновилися акції протесту. Опозиція висунула владі ультиматум, після його невиконання протестувальників закликали оточити парламент. Сталися зіткнення силовиків із мітингувальниками.

За повідомленням "Грузия Online", вночі 9 березня акції протесту переросли в заворушення, зіткнення між грузинськими загонами спецпризначення і протестувальниками тривали до ранку. У МВС Грузії заявили про 10 постраждалих поліцейських і повідомили, що є травмовані серед протестувальників, але їхньої кількості не назвали.