У ЄС фіксують рекордну кількість заявок на притулок. Українці навіть не в першій трійці
За його даними, це найвищий показник від моменту сирійської "кризи біженців" 2015–2016 років, коли кількість заявок перевищувала 170 тис. на місяць.
Найбільшою групою заявників у вересні стали сирійці (15 500 осіб), за ними – афганці (13 700), які були найбільшою групою щомісяця від моменту захоплення влади талібами влітку 2021 року. Громадяни Туреччини (5 800) – на третьому місці.
Як зазначають у EUAA, оголошений наприкінці вересня в Росії частковий призов на військову службу, імовірно, спричинив збільшення кількості заяв росіян (1 600).
Кількість справ, які перебувають одночасно на розгляді національних органів держав ЄС, зараз становить 547,7 тис. Понад половину з них очікують на розгляд пів року або більше, ідеться в повідомленні.
В агентстві зазначають, що зростання кількості шукачів притулку, а також велика кількість українців, які клопочуть про тимчасовий захист, стали джерелом "суттєвого тиску" на держави ЄС.
Контекст:
За даними ООН станом на 29 листопада кількість українців, які виїхали за межі країни через вторгнення РФ, – 7,8 млн. Із них 4,7 млн набули статусу тимчасового захисту в країнах ЄС і Великобританії.
2 листопада верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді заявив, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило орієнтовно 14 млн українців покинути свої оселі, що стало найшвидшим і наймасштабнішим переміщенням людей за останні десятиліття.