У Європарламенті закликали посилити санкції проти Білорусі й розглянути в суді злочини режиму Лукашенка
Депутати Європарламенту 7 жовтня ухвалили резолюцію, в якій закликали посилити санкції проти влади Білорусі та розглянути злочини Олександра Лукашенка, який називає себе президентом країни, у Міжнародному суді ООН. Про це повідомила пресслужба Європарламенту.
"Європарламент наголошує на необхідності розглянути справу про масові злочини проти громадян Білорусі режимом диктатора Олександра Лукашенка. Це має бути зроблено на основі порушень Чиказької конвенції, Монреальської конвенції та Конвенції ООН проти катувань, здійснених білоруською державою", – ідеться в документі.
Депутати висловили жаль щодо того, що введені Євросоюзом економічні санкції лише частково вплинули на режим Лукашенка. Вони закликали країни ЄС посилювати адресні економічні санкції і зосередитися на головних секторах економіки Білорусі.
"[Необхідно] невідкладно просувати п'ятий пакет санкцій проти білоруських фізичних та юридичних осіб, які беруть участь у нескінченних репресіях", – зазначили парламентарії.
Контекст:
Євросоюз у жовтні минулого року ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів у Білорусі. До цих санкцій приєдналася й Україна.
У листопаді 2020 року ЄС ввів санкції проти Лукашенка і ще 14 білоруських чиновників.
У грудні ЄС ввів третій пакет санкцій проти Білорусі, обмежувальні заходи торкнулися 29 осіб та семи організацій.
У червні цього року ЄС ввів четвертий пакет санкцій проти Білорусі. До нього ввійшли 78 фізосіб і вісім компаній. На думку авторів санкційного списку, семеро із занесених до переліку фізосіб відповідальні за примусове приземлення літака Ryanair у Мінську, а решта відкрито підтримує Лукашенка або прямо набуває вигоди від дій білоруської влади. У список потрапив і російський бізнесмен і друг Лукашенка Михайло Гуцерієв.
Цього місяця Європейський союз може презентувати п'ятий пакет санкцій проти Білорусі.