У ЮНІСЕФ закликали уникати закриття шкіл у 2022 році через пандемію

В ООН закликають країни у 2022 році зробити освіту пріоритетом
Фото: depositphotos.com
Попри зростання кількості випадків зараження штамом коронавірусу "Омікрон", якщо є змога, треба уникати закриття шкіл. Про це заявила виконавча директорка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Генрієтта Фор у Twitter 17 грудня.

"Кількість випадків COVID-19 знову зростає в усьому світі, що дедалі більше зумовлено штамом "Омікрон", який викликає занепокоєння. На тлі зростання невизначеності багато урядів розмірковують, чи варто залишати школи відкритими. Одне можна сказати напевно: нова хвиля масових закриттів шкіл, пов'язаних із COVID-19, матиме катастрофічні наслідки для дітей. 2022 рік не може бути ще одним роком перерваного навчання. Це має бути рік, коли освіта та інтереси дітей мають бути у пріоритеті", – написала вона.

Фор також заявила, що, крім втрати навчання, дітей також виключили зі шкільного середовища, вони пропустили щоденне особисте спілкування з друзями, доступ до медичного обслуговування "і, надто часто, їхню єдину поживну їжу протягом дня", повідомила пресслужба ООН.

За словами Фор, влада має робити все, щоб школи залишалися відкритими, а також збільшити інвестиції у цифровий зв'язок, "щоб жодна дитина не залишилася без уваги".

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У світі станом на 18 грудня підтвердили 273,8 млн випадків коронавірусу, померло 5,3 млн людей.

У ПАР 22 листопада 2021 виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ надала йому назву "Омікрон".

У ВООЗ зазначають, що попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими. Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що "Омікрон" заразніший за інші варіанти вірусу, але менш небезпечний.

13 грудня стало відомо про перший випадок смерті від коронавірусної хвороби, спровокованої штамом "Омікрон".