У Кабулі жінкам наказали залишатися вдома. Працювати дозволили лише тим, кого не можуть замінити чоловіки
Лише жінкам, яких не можна замінити чоловіками, дозволили виходити на роботу. Це, зокрема, кваліфіковані співробітниці конструкторського та інженерного відділів, а також працівниці громадських туалетів для жінок.
Мер додав, що остаточного рішення про дозвіл жінкам працювати в муніципальних департаментах Кабула ще не ухвалили і поки що вони отримуватимуть зарплату.
Він також зазначив, що до захоплення Афганістану талібами минулого місяця трохи менше ніж одну третину з майже 3 тис. муніципальних службовців становили жінки, які працювали у всіх департаментах.
Контекст:
"Талібан" був при владі в Афганістані з 1996-го до 2001 року, угруповання насаджувало закони шаріату у власній суворій інтерпретації. Дівчата віком від 10 років і жінки не мали права навчатися, працювати та виходити на вулицю без супроводу чоловіка або родича чоловічої статі, зазначає "ВВС News Україна". Жінки мусили носити паранджу. Тих із них, кого звинуватили у зраді, забивали камінням до смерті.
Цьогоріч, коли "Талібан" знову захопив владу у країні, представники угруповання обіцяли, що не відновлюватимуть жорстких порядків, які обмежують права жінок. Водночас жінкам уже заборонили займатися спортом і очолювати міністерства. Також їм заборонено навчатися разом із чоловіками.
Окрім того, у країні чоловікам офіційно заборонили навчати жінок. Незалежні журналісти кажуть, що таке рішення фактично позбавить дівчат права на вищу освіту, тому що афганські університети не можуть собі дозволити найняти достатньої кількості викладачів-жінок.
17 вересня стало відомо, що "Талібан" ліквідував міністерство у справах жінок і створив замість нього міністерство з пропаганди чесноти й запобігання гріху. Таке відомство існувало під час першого захоплення влади талібами та відповідало за дотримання шаріату. Його представники били жінок, які нібито були одягнені "нескромно" або перебували на вулиці без чоловіка-опікуна.