У Карабасі після вибуху міни загинув азербайджанський військовий, поранення дістав російський миротворець
Російські миротворці, представники збройних сил Азербайджану, МНС Нагірного Карабаху, а також співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста працюють над пошуком тіл загиблих у Тертерському районі Нагірного Карабаху. Сьогодні в районі населеного пункту Мадагіз кілька людей підірвалося на міні.
У Нагірному Карабасі на міні підірвався російський офіцер-миротворець, він поранений. Унаслідок інциденту також загинув азербайджанський військовий, поранення дістало четверо співробітників міністерства з надзвичайних ситуацій невизнаної республіки. Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на міністерство оборони РФ.
Вибух міни стався в районі населеного пункту Мадагіз.
Потерпілого російського військового доправили в Баку, загрози його життю немає, про стан здоров'я інших поранених не повідомляють.
За даними агентства, у Тертерському районі працювала спільна група з пошуку тіл загиблих. У складі групи були російські миротворці, представники збройних сил Азербайджану, МНС Нагірного Карабаху, а також Міжнародного комітету Червоного Хреста.
У ніч на 10 листопада президент Азербайджану Ільхам Алієв, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент Росії Володимир Путін підписали тристоронню заяву про припинення війни в Нагірному Карабасі. Згідно з домовленостями, уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі розмістять 1960 російських миротворців, 90 бронетранспортерів, 380 військових і спеціальних автомобілів.
За її умовами Вірменія має до 20 листопада звільнити Кельбаджарський та Агдамський райони, а також території в Газаському районі, а до 1 грудня – Лачинський район, указано в тексті заяви, яку опубліковано на сайті Кремля. Зокрема, 20 листопада очікують виведення збройних сил Вірменії з Агдама, а 1 грудня – з Лачина.
Пізніше Вірменія звернулася через Росію до Азербайджану із проханням дати їй відтермінування на виведення військ і цивільного населення з Кельбаджарського району до 25 листопада.
Після ухвалення заяви з'явилися повідомлення про те, що вірмени масово втікали з районів Нагірного Карабаху, які переходять під контроль Азербайджану. Дехто підпалював свої будинки.
Директор Національного агентства з розмінування територій республіки Газанфар Ахмедов сказав, що для повного розмінування всіх районів Нагірного Карабаху, які перейшли під контроль Азербайджану, знадобиться майже 13 років.