У Казахстані на вулицях знімають таблички зі згадкою про Назарбаєва – ЗМІ

Напис із Назарбаєвим зник, зокрема, біля фонду його імені
Фото: Фонд Нурсултана Назарбаева / Facebook
У Казахстані після масових протестів на вулицях почали знімати таблички зі згадкою про першого президента країни Нурсултана Назарбаєва. Про це 14 січня поінформував КазТАГ.

У Нур-Султані (агентство пише його стару назву Астана) написи "Фонд Нурсултана Назарбаєва" та Nursultan Nazarbayev qory зникли з таблички перед будівлею фонду, а в Алмати більше немає вказання авторства Назарбаєва під його цитатою в залі нарад.

КазТАГ пише також, що міська влада постраждалого під час протестів Алмати "попри ударні темпи відновлювальних робіт" поки не відновила табличок з іменем Назарбаєва на однойменному проспекті.

Посилаючись на своїх кореспондентів у Казахстані, "Московский комсомолец" повідомляє 15 січня, що в Алмати на проспекті Назарбаєва зняли всі таблички з іменем першого президента.

Агентство КазТАГ зазначає, що жителі Казахстану зареєстрували петицію, у якій, окрім перейменування столиці країни назад на Астану, просять "у всіх містах дати вулицям імені Назарбаєва нейтральні назви".

Контекст:

Назарбаєв беззмінно очолював Казахстан протягом п'яти президентських строків – із квітня 1990 року до своєї відставки у березні 2019 року. Після звільнення з президентського поста він зберіг за собою посаду голови керівної партії "Нур Отан", про передання якої Токаєву оголосив лише в листопаді 2021 року, і пост голови Ради безпеки Казахстану, з якого Токаєв його змістив 5 січня.

У Казахстані підтримували культ особи Назарбаєва, йому надано титул єлбаси – "лідера нації".

Одна з вимог мітингувальників у Казахстані з 2 січня: "Старий, іди геть" – повне усунення Назарбаєва від влади.

ЗМІ писали, що під час протестів політик із сім'єю покинув країну, проте 8 січня його прессекретар заявив, що Назарбаєв перебуває в столиці Казахстану і надає підтримку Токаєву.