У колонії в Білорусі можуть знущатися з опозиціонерки Колесникової. З нею немає з'вязку більше ніж рік

Колесниковій не передають листів, а рвуть їх у неї на очах, пишуть білоруські журналісти
Фото: ЕРА

У гомельській виправній колонії №4 знущаються з білоруської опозиціонерки Марії Колесникової. Про це з посиланням на джерела повідомило видання "Новы Час" 28 серпня. 

За інформацією ЗМІ, Колесниковій не передають листів і водночас рвуть їх у неї на очах, а також "усіляко знущаються з неї". Співрозмовник видання повідомив також, що Колесникова просила про допомогу, але до неї довго не пускали лікарів. Одного разу її все ж госпіталізували, але що було потім – незрозуміло, пише ЗМІ. 

"Коли Марію Колесникову кудись везуть, усю тюрму закривають. Таке відчуття, що воєнний стан", – розповів співрозмовник журналістів. 

Зв'язку з Колесниковою немає з лютого 2023 року, повідомляють у Telegram-каналі екскандидата в президенти Білорусі, банкіра Віктора Бабарика (Колесникова очолювала його передвиборчий штаб). Із Бабариком, який теж перебуває в ув'язненні, немає зв'язку з квітня минулого року.

Контекст:

Колесникова – білоруська флейтистка. 2020 року вона почала політичну кар'єру, очоливши штаб Бабарика (він збирався балотуватися у президенти, але його заарештували незадовго до серпневих виборів і не допустили до них). Після арешту Бабарика Колесникова разом із Веронікою Цепкало, дружиною ще одного не допущеного до виборів політика Валерія Цепкала, увійшла до штабу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської.

7 вересня у Мінську невідомі затримали й вивезли Колесникову. Білоруські прикордонники 8 вересня розповіли, що вона проходила прикордонний контроль на українському кордоні, але згодом повернулася на білоруську територію. Соратники Колесникової Антон Родненков та Іван Кравцов, які змогли дістатися Києва, стверджували, що вона порвала паспорт, щоб уникнути вислання з Білорусі.

9 вересня стало відомо, що Колесникову заарештували. Відтоді вона була під вартою. 13 травня 2021 року опозиціонерці висунули остаточне обвинувачення у закликах до дій проти нацбезпеки, змові з метою захоплення влади та створенні екстремістського формування. 6 вересня білоруський суд визнав Колесникову винною за всіма пунктами обвинувачення й призначив 11 років колонії загального режиму. Її етапували до Гомельської жіночої колонії №4.

Колесникова відмовилася просити про помилування. Вона заявила, що їй неодноразово пропонували "укласти угоду, зокрема дати інтерв'ю державному телеканалу", щоб скоротити строк або дістати свободу.

У листопаді 2022 року стало відомо, що Колесникова потрапила до реанімації, а потім її прооперували.