У Колумбії на протестах проти податкової реформи загинуло майже 20 осіб
У кількох містах Колумбії шостий день поспіль тривають протести проти податкової реформи уряду, повідомило 3 травня місцеве видання The Bogota Post.
Протести проводять у найбільших містах Колумбії – Боготі, Медельїні, Калі та Перейрі. За підсумками акцій відповідальний за податкову реформу міністр фінансів країни Альберто Карраскілья покинув пост. Разом із ним пішов і його заступник Хуан Альберто Лондоньо.
Президент Колумбії Іван Дуке Маркес пообіцяв протестувальникам скасувати податкову реформу, повідомило видання.
Міністр національної оборони країни Дієго Молано заявив, що на акціях заарештували 431 людину, 846 осіб дістали поранення, його цитує видання El País. Серед постраждалих – 540 військовослужбовців і 306 цивільних, зазначив Молано.
Офіс омбудсмена Колумбії повідомив станом на 3 травня про загибель 19 осіб під час акцій протесту. За даними громадської організації Temblores, 3 травня було вбито 26 чоловік.
За словами глави міноборони, Колумбія зіткнулася з "терористичною загрозою організованих груп вандалів".
Протестні акції фінансують дисидентські групи FARC і ELN, які прагнуть дестабілізувати ситуацію у країні, сказав міністр. Молано має на увазі ліворадикальні організації "Революційні збройні сили Колумбії" та "Армія національного звільнення".
Протести організовують у месенджерах WhatsApp і Telegram. Протестувальники пошкодили 94 банки, 254 магазини, 14 платних доріг, чотири статуї, 69 транспортних станцій і 36 банкоматів, підрахував міністр.
BBC повідомила, що правозахисники і протестувальники звинуватили силовиків у зайвому застосуванні сили.
Контекст:
У середині квітня колумбійська влада презентувала план податкової реформи, писала El Pais. Вони запропонували розширити перелік податків для тих, чий дохід становить $700 на місяць і вище. У плані влади йшлося про розширення списку товарів і послуг, на які поширюється податок на додану вартість і незначне збільшення податку на доходи багатих, що мають річний дохід від $1,3 млн.
У такий спосіб у країні хотіли створити соціальні програми допомоги найбіднішим верствам населення.