У Латвії розслідують використання грошей із Росії для втручання у вибори й політичне життя інших країн

За даними Reuters, припущення, що Латвію використовували як перевальний пункт для російських грошей, з'явилися після закриття у лютому одного із найбільших латвійських банків
Фото: EPA

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс розповів, що громадяни Росії і колишніх республік СРСР вкладали гроші в латвійські банки. За його словами, серед них були й ті, кого занесено до санкційних списків США.

У Латвії почали розслідування ймовірної причетності банків країни до переміщення грошей із Росії, які використовували для втручання у вибори й політичне життя інших країн, повідомило 29 травня агентство Reuters із посиланням на латвійських посадовців.

Припущення, що Латвію використовували як перевальний пункт для російських грошей, з'явилися після закриття в лютому одного із найбільших латвійських банків, спровокованого обвинуваченнями з боку США у відмиванні цією фінустановою грошей, пише агентство.

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс зазначив у коментарі Reuters, що громадяни Росії і колишніх республік СРСР вкладали кошти в латвійські банки. За його словами, серед них були й ті, кого занесено до санкційних списків США. Агентство вказує, що частину грошей могли використовувати в політичних маніпуляціях.

Рінкевичс розповів, що зараз латвійські правоохоронні органи "розслідують деякі зачіпки, які ми їм надали, що стосуються гібридної війни".

Міністр фінансів Латвії Дана Рейзнісе-Озола повідомила, що розслідування почали після того, як надійшла достовірна інформація від стратегічних партнерів. За даними Reuters, ідеться про Сполучені Штати.

Міністри не уточнили, які саме випадки розслідують. Троє високопосадовців сказали агентству, що один із них пов'язаний із переміщенням коштів із Росії через латвійський банк для підтримки держперевороту в Чорногорії у 2016 році.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков назвав інформацію про використання Латвії Росією для переміщення грошових коштів, використання цих грошей для організації спроби перевороту в Чорногорії та наявність рахунків у латвійських банках у громадян Росії, яких зараз занесено до санкційних списків США, такою, що не відповідає дійсності.

У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".

22 грудня 2017 року глава міністерства закордонних справ Великобританії Борис Джонсон заявив про безліч свідоцтв втручання Росії у вибори в Німеччині, Франції і США.

Згідно з дослідженням некомерційної організації "Альянс за забезпечення демократії", імовірне політичне втручання Росії з 2004 року зафіксовано як мінімум у 27 країнах Європи та Північної Америки.