У Литві напередодні саміту НАТО відбувся "саміт NAFO" – захід про протидію російській пропаганді
Також ініціатори публікували фото у Twitter-акаунті організації.
"Саміт" відкрив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс. У Twitter він написав, що для нього було гордістю відкрити захід "хлопців, які збирають гроші для України".
До учасників "саміту" звернулася прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас. Вона наголошувала на "доброму гуморі, розумі й ентузіазмі", з якими NAFO бореться з російською дезінформацією.
"За кожним чуваком стоїть реальна людина, ви жертвуєте своїм часом та енергією, бо вірите в перемогу України", – заявила вона.
У межах заходу учасники розповідали про російську пропаганду і збирали кошти для українських військових. Одним із символів саміту став собака сіба-іну, якого використовують як неофіційний символ NAFO. Також на сцені була іграшкова акула, натякаючи на історію, коли на одному із пляжів Єгипту акула вбила громадянина країни-агресора РФ.
За кілька днів до події до учасників заходу у Twitter звернувся міністр оборони України Олексій Резніков. Він подякував їм за роботу й підтримку українських військ, а також за боротьбу з дезінформацією і пропагандою.
"Ми переможемо й відірвемося на кримській пляжній вечірці", – написав міністр.
На захід відреагували в міністерстві закордонних справ країни-агресора Росії. Прессекретарка російського МЗС Марія Захарова звинуватила західні країни "в лицемірстві". Вона заявила, що NAFO уособлює те, "із чим ще донедавна начебто боролися в самому Євросоюзі: хейтспіч, нетерпимість, тролінг, спам, булінг і всі можливі види ксенофобії".
У NAFO відповіли: реагуючи на меми в інтернеті, російські політики "відвертають свою увагу від України".
"Чого ці російські політики не розуміють, то це того, що кожна секунда, яку вони витрачають на суперечки із собаками в інтернеті чи на хвилювання щодо "онлайн-гарасменту" за допомогою мемів з акулами, відвертає їхню увагу від України. Це те, чого ми хочемо. Гнівайтеся й далі", – написали в організації NAFO.
Контекст:
NAFO започаткував у травні 2022 року художник Каміл Дишевський. Як написано на сайті організації, він створив мем із собакою сіба-іну, після чого користувачі мережі почали просити його робити нові фотожаби в обмін на пожертви для добровольців із "Грузинського легіону", які воюють в Україні під українським прапором. До художника почали приєднуватися інші учасники. NAFO розширилася настільки, що тепер у неї входять не тільки користувачі мережі, які підтримують Україну, а й журналісти, учені, аналітики й військовослужбовці, зазначає CNN.
Наразі учасники організації створюють меми й жарти про російську пропаганду і поширюють їх у Twitter.