У Міноборони Росії заявили, що США мають намір розгорнути біля кордонів РФ 400 систем ПРО
За словами заступника міністра оборони Росії Олександра Фоміна, США розгорнули системи ПРО на Алясці, у країнах Балтії та в Румунії.
США планують розгорнути приблизно 400 ракет системи протиракетної оборони, заявив 2 березня в ефірі "Россия 24" заступник міністра оборони Росії Олександр Фомін, повідомляють "Вести.ru".
За словами Фоміна, системи вже розгорнуто на Алясці, в країнах Балтії та в Румунії, завершують процес розгортання в Польщі.
Він також повідомив, що в майбутньому американські системи ПРО буде розгорнуто у Південній Кореї та Японії.
Як зазначив заступник міністра, усього буде розгорнуто приблизно 400 систем ПРО. За його словами, "це значно знизить потенціал ядерного стримування Російської Федерації".
1 березня 2018 року під час звернення до Федеральних зборів президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія розробила нову гіперзвукову зброю. За його словами, авіаційно-ракетний комплекс, який "не має світових аналогів", дістав назву "Кинджал" і з 1 грудня 2017 року почав "дослідно-бойове чергування на аеродромах Південного військового округу (до нього, зокрема, входить окупований Крим. – "ГОРДОН")".
Також, за словами глави Кремля, вже почалося серійне виробництво нового ракетного комплексу "Авангард" і проводять випробування важкої міжконтинентальної ракети "Сармат", яку обладнають "широким спектром ядерних боєприпасів".
Президент РФ розповів про розроблення крилатої ракети з ядерною енергоустановкою і "практично необмеженою дальністю польоту", яка поки не має назви, але перевірена на полігоні наприкінці 2017 року.
Під час виступу Путіна показали відео із пробними запусками ракет й анімаційні ролики з моделюванням поразки умовних цілей.
У Білому домі і Пентагоні запевнили, що заздалегідь знали про вказані розроблення і повністю підготовлені до захисту від будь-яких загроз. Прес-секретар Державного департаменту США Гізер Ноєрт зазначила, що Росія порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності із 2014 року.