У Moderna анонсували випуск комбінованої вакцини проти COVID-19 та грипу до осені 2023 року

Комбінована вакцина дасть можливість людям набути захисту від хвороб, які спричинено респіраторними вірусами, зазначив Бансель
Фото: EPA
Бустерна доза вакцини від американської фармацевтичної компанії Moderna, яка діє одночасно проти коронавірусу, грипу та RSV – поширеного респіраторного вірусу, – може бути готова до осені 2023 року.

Про це 17 січня, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі, заявив генеральний директор Moderna Стефан Бансель, пише Politico.

За його словами, комбінована вакцина дасть можливість людям набути захисту від хвороб, які спричинено респіраторними вірусами, без необхідності робити кілька щеплень за один зимовий інфекційний сезон.

За оцінками Банселя, препарат буде доступним до осені наступного року "хоча б у деяких країнах".

Вакцина проти грипу, у якій також використовують технологію мРНК, улітку цьогоріч має перейти до третьої фази випробувань, наголосив гендиректор Moderna.

Контекст:

Вакцина Spikevax від Moderna входить до списку COVID-вакцин, схвалених ВООЗ. Результати випробувань цієї вакцини спочатку засвідчили ефективність 94,1%, але у квітні компанія знизила показник до 90%.

Результати дослідження американської медичної мережі Vision виявили, що вакцина від Moderna ефективніша проти COVID-штаму "Дельта", ніж від Pfizer та Johnson & Johnson.

Крім того, дослідження Центрів із контролю та профілактики захворювань США засвідчило, що Moderna є найефективнішою від госпіталізації через COVID-19.

Дослідники Агентства громадського здоров'я Швеції виявили підвищений ризик запалення серцевого м'яза або перикарду серед чоловіків до 30 років, які зробили щеплення вакциною від Moderna. У зв'язку із цим Фінляндія, Швеція, Данія та Норвегія рекомендували припинити вакцинацію проти коронавірусу чоловіків до 30 років препаратом Spikevax. Використання вакцини від Moderna також зупинила Ісландія.

У грудні минулого року в компанії Moderna заявили, що третя доза їхньої вакцини захищає від штаму коронавірусу "Омікрон".