У Москві активісти вийшли на поодинокі пікети на підтримку кримських татар, їх затримали
Адміністративний арешт 50-річній Кречетовій призначили за статтею про повторне порушення правил проведення пікетів.
6 вересня Кречетова вийшла на одиночний пікет до будівлі адміністрації президента Росії в Москві. Вона тримала плакат на підтримку кримських татар, заарештованих того ж дня в анексованому Криму. "Зараз не 1937-й і не 1944-й – ви забули?! Не можна переслідувати цілий народ! Кримські татари – не терористи", – свідчив напис на плакаті.
Суд вирішив, що цей захід потребував погодження. Кречетова не визнала провину в скоєнні якогось злочину.
На пікеті було ще двоє активістів, брати Микола і Олександр Рекубратські, їх затримали першими, повідомила Кречетова у Facebook.
Кречетова – вдова правозахисника і політв'язня Сергія Мохнаткіна, двічі засудженого за напад на поліцейських, дезорганізацію роботи колонії та образу представника влади. В ув’язненні 2018 року співробітники ФСВП зламали Мохнаткіну хребет, і він втратив здатність ходити. Помер від ускладнень після операції 2020 року у віці 66 років, пише "Новая газета".
Контекст:
Російські силовики 3–4 вересня затримали п'ятьох кримських татар, зокрема заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, у справі про нібито вибух на газопроводі у Криму 23 серпня.
4 вересня до будівлі ФСБ у Сімферополі прийшли протестувати кримські татари. Силовики затримали там, за різними даними, від 40 до понад 50 осіб. Пізніше їх відпустили.
Прокуратура АРК і Севастополя відкрила кримінальне провадження про викрадення людей і порушення недоторканності житла. Також у зв'язку із затриманням Джелялова та інших кримських татар було відкрито кримінальне провадження за ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів і звичаїв війни).
6 вересня підконтрольний окупантам "Київський районний суд" Сімферополя на два місяці заарештував Джелялова. По два місяці арешту дали також братам Ахтемовим. Їхні родичі Ескендер і Арсен Ахтемови дістали 10 та 15 діб адмінарешту.
У МЗС України заявили, що окупанти переслідують кримських татар за підтримку Кримської платформи.
7 вересня російська ФСБ звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України та Меджліс кримськотатарського народу в організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі у Криму. У ГУР Міноборони це спростували.