У Німеччині набули чинності правила економії газу

Німеччина починає економити енергію
Фото: depositphotos.com
Із 1 вересня у Німеччині набули чинності приписи щодо економії енергії. Про це повідомляє німецька телерадіокомпанія "Немецкая волна".

Згідно із планом, у будівлях держустанов не будуть опалювати великі зали, фоє та коридори. Водночас це правило не поширюється на соціальні установи. Приватним компаніям надали більше прав для регулювання температури у приміщеннях, зокрема в офісах.

У нічний час більше не мають підсвічувати будівлі й пам'ятники. У період із 22.00 до 16.00 будуть вимикати підсвічування зовнішньої реклами, за винятком випадків, коли це необхідно для безпеки дорожнього руху. Вітрини й вуличні ліхтарі працюватимуть, як і раніше.

Магазинам заборонено тримати двері відчиненими, приватні басейни й у приміщенні, і на відкритому повітрі не мають опалювати газом або електроенергією.

Споживання газу має бути скорочено приблизно на 22,5%, заявив міністр економіки Німеччини Роберт Габек, повідомило агентство dpa. Він додав, що із жовтня почнуть діяти ще одні додаткові вимоги.

Контекст:

У червні "Газпром" знизив обсяг прокачування газу до Європи через "Північний потік" – до 40% від проєктної потужності. Компанія пояснила це "невчасним поверненням компанією Siemens газоперекачувальних агрегатів із ремонту, виробленням міжремонтного ресурсу та виявленими технічними несправностями двигунів".

25 липня "Газпром" оголосив, що зупиняє ще одну турбіну Siemens на компресорній станції "Портова", і постачання газу газопроводом "Північний потік" скорочують до 20% від потужності трубопроводу, вони становитимуть не більше ніж 33 млн м&³3; на добу. На цьому тлі в Європі почали зростати ціни на газ. 25 серпня ціна на газ сягнула $3300 за 1 тис. м&³3;.

Європейські посадовці не відкидають, що Росія може повністю припинити постачання газу. Міністерка енергетики Франції Аньєс Паньє-Рюнаше заявляла, що "Москва використовує газ як зброю війни".

5 серпня Єврокомісія остаточно затвердила план економії газу на 15%.