У Німеччині усунули керівника компанії, який їздив на організований росіянами псевдореферендум в Україні

Окупанти проводять псевдореферендум із 23 вересня
Фото: ЕРА (архів)

Наглядові органи німецької компанії Energie Waldeck-Frankenberg усунули з посади її керівного директора Штефана Шаллера, який їздив на окуповану Росією територію України як "спостерігач" на "референдумі". Про це 26 вересня повідомив сайт компанії.

Рішення щодо Шаллера одноголосно ухвалили "у відповідь на його роботу як спостерігача на незаконних фіктивних російських референдумах в Україні".

Питання розглядали на спеціальному засіданні.

"Поведінка керівного директора явно порушує світогляд, моральні цінності й філософію компанії, яка рішуче відкидає порушення міжнародного права та будь-які форми насильства", – процитувала компанія представника всіх наглядових органів компанії Юргена ван дер Горста.

У заяві йдеться, що ті, хто ухвалював рішення щодо Шаллера, "чітко дистанціювалися від незаконних дій Росії в Україні".

"Це має не лише подати чіткий сигнал, але й запобігти збиткам для компанії, яка постачає електроенергією приблизно 90 тис. домогосподарств як місцевий постачальник електроенергії у Вальдек-Франкенберзі", – пояснили в Energie Waldeck-Frankenberg.

Spiegel пише, що Шаллер був на окупованій території Запорізької області і хвалив псевдореферендум.

Контекст:

23 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей розпочалися п'ятиденні псевдореферендуми щодо приєднання цих регіонів до Росії.

Президент РФ Володимир Путін говорив, що Росія підтримає "референдуми" і визнає їхні результати.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ні фейкові референдуми на тимчасово окупованих територіях України, ні гібридна "мобілізація" у РФ нічого не змінять у планах України щодо деокупації своїх територій. У МЗС України закликали партнерів засудити наміри РФ провести псевдореферендуми і ввести проти неї нові санкції.

Центральна виборча комісія України закликала людей не брати участі у голосуванні. Там заявили, що такі псевдореферендуми не мають "нічого спільного ні із законом, ні з міжнародними стандартами, ні з процедурою, а також не матимуть юридичних наслідків".

США, Євросоюз, Казахстан, Туреччина і Сербія вже заявили, що не визнають російських псевдореферендумів на окупованих територіях України.