У палаці Лукашенка помітили кувалду "від Пригожина". Її показували дітям на екскурсії

Кувалду виставлено в музеї, її Лукашенку в березні подарував Пригожин
Фото: belta.by
31 травня білоруське державне агентство БЕЛТА опублікувало репортаж про екскурсію вихованців військово-патріотичних об'єднань "Скиф" і "Доблесть" у Палаці незалежності в Мінську.

У ньому серед розповідей про те, який "вау-ефект" справили на дітей історія, зали та інтер'єр будівлі, описано відвідування ними зимового саду й музею подарунків.

У репортажі стверджують, що, "зрозуміло, найзатребуванішими експонатами стали зразки зброї (яких у музеї дуже багато) і особливо – той самий легендарний автомат, із яким [самопроголошений президент Білорусі] Олександр Лукашенко з'явився біля Палацу незалежності влітку 2020 року". Фото й відео Лукашенка з автоматом його пресслужба публікувала в серпні 2020 року, коли в Білорусі відбувалися масові акції протесту проти фальсифікації виборів – 23-го і 30-го серпня.

За оцінкою БЕЛТА, "цього разу великий ажіотаж викликав і ще один експонат, який з'явився в музеї відносно недавно, – кувалда в кейсі для скрипки, який є невід'ємним аксесуаром "музикантів", передана від [визнаної у світі злочинною організацією] ПВК "Вагнер" та її засновника Євгена Пригожина в березні 2023 року".

"Наша Ніва" роздивилася на рукояті кувалди початок дарчого напису – "Олександру Григоровичу..." У березні схожу "подарункову" кувалду командир одного із загонів ПВК "Вагнер" Микола Будько приніс до музею при гімназії в місті Речиця (Гомельська область), зазначає Reform.by. Центр "Скиф" теж розташований у цьому місті.

Згідно з репортажем, в екскурсії брало участь понад 50 дітей віком від восьми до 17 років.

У листопаді минулого року поширювали відео про передання Пригожиним кувалди до Європарламенту. На тих кадрах показано таку саму кувалду, лише із "закривавленою" рукояттю.

Контекст:

13 листопада російські Telegram-канали опублікували відео вбивства Євгена Нужина – вагнерівця, якого, як він сам розповідав, завербували в одній із російських колоній. Чоловіка вбивали кувалдою.

У вересні він потрапив у полон ЗСУ і дав інтерв'ю українським журналістам. Нужин повернувся в Росію в межах обміну, на який погодився добровільно, повідомили в Офісі президента України.

За інформацією російських правозахисників, учасники ПВК "Вагнер" скоїли позасудові страти не менше ніж 40 осіб, які воювали в її лавах, а вбивство кувалдою є в цьому незаконному військовому формуванні загальноприйнятим способом страти.

Колишній командир Нужина, найманець ПВК "Вагнер" Андрій Медведєв, який воював проти України, а потім утік із Росії до Норвегії і попросив там притулку, розповідав, що став за чотири місяці "служби" очевидцем та свідком багатьох страт і позасудових розправ з боку служби безпеки Пригожина.