У Парижі затримали засновника Telegram Дурова – ЗМІ
У паризькому аеропорту "Ле Бурже" ввечері 24 серпня затримали засновника і генерального директора месенджера Telegram Павла Дурова. Про це повідомляє з посиланням на джерела французький телеканал TF1.
Дурова супроводжували його охоронець і неназвана жінка, його затримали під час виходу з його приватного літака, ідеться в повідомленні.
Дуров прибув рейсом з Азербайджану. Затримали його співробітники Повітряної транспортної жандармерії. На нього, за даними каналу, було видано французький ордер на обшук на підставі попереднього розслідування.
Правоохоронці вважають, що відсутність модерації, співпраці з правоохоронними органами, а також інструменти, які пропонує Telegram (одноразовий номер, криптовалюта тощо), роблять гендиректора Telegram співучасником у торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей і шахрайстві.
Канал пише, що його помістили під варту. Дуров має постати перед слідчим суддею перед імовірним висуненням обвинувачення у багатьох злочинах, ідеться в публікації.
У Дурова є громадянство Франції. Ордер на обшук діяв, коли Дуров перебував на території країни. Джерело, наближене до розслідування, сказало TF1, що незрозуміло, чому засновник Telegram прилетів до Франції, адже він знав, що є небажаною особою у країні й раніше уникав таких ризикованих подорожей.
Французька влада хоче натиснути на європейські країни, щоб вони активізували спільні зусилля щодо припинення роботи сервісу зашифрованих повідомлень для протидії тероризму, зазначає телеканал.
Контекст:
Дуров народився в Санкт-Петербурзі, у 2021 році набув громадянства Франції, а зараз проживає в Дубаї (ОАЕ), де розташований головний офіс Telegram. У 2022 році Дуров та інші підприємці, пов'язані з Росією, зверталися до Forbes із проханням не називати їх "росіянами". Представник Дурова тоді зазначив, що "Павло виїхав із Росії багато років тому і не збирається повертатися".
Telegram – зашифрований месенджер, який з'явився у 2013 році. Його запустив Дуров, який до цього заснував російську соцмережу "ВКонтакте", заборонену зараз в Україні.
27 лютого 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, Дуров заявив, що може обмежити користування Telegram у зв'язку з "українськими подіями", але за кілька хвилин передумав.
Платформа Telegram становить низку загроз безпеці України, заявили в українській військовій розвідці в лютому 2024 року.
У березні у СБУ повідомили, що бачать "чітку співпрацю адміністрації Telegram із "Роскомнадзором" і ФСБ", водночас "Telegram не дослуховується до прохань Української держави так, як дослуховується до прохань російської держави".