У Пентагоні впевнені, що навчать українських пілотів літати на F-16 за чотири місяці замість півтора року – ЗМІ

Українські льотчики, які прибули на тестування до США, змогли виконувати необхідні технічні маневри і навіть атакувати
Фото: ЕРА
США можуть навчити українських пілотів літати на винищувачах F-16 за чотири місяці замість 18. Про це йдеться у звіті Пентагону, про який 18 травня повідомляють Yahoo News.

Такого висновку американські військові дійшли після того, як Україна скерувала до США на тестування двох пілотів винищувачів МіГ-29 та Су-27. До цього вони не проходили навчання на F-16, лише коротке ознайомлення.

Yahoo News стверджує, що українських льотчиків оцінювало четверо досвідчених інструкторів ВПС США, кожен із яких має тисячі годин досвіду польотів на F-16. Вони дійшли висновку, що, з огляду на роботу на тренажерах, українці здатні виконати необхідні технічні маневри і навіть атакувати.

Головною проблемою навчання українців у Пентагоні вважають складну авіоніку F-16 англійською мовою. Але вони стверджують, що навіть за два тижні обидва пілоти продемонстрували "помітне" покращення знання англійської.

"Зважаючи на набір навичок, які продемонстрували Військово-повітряні сили України", чотири місяці – це цілком реалістичний строк для опанування літаків F-16, вважають в оборонному відомстві США.

Про те, що США поки що не дали дозволу європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на американських винищувачах F-16, 17 травня з посиланням на українського високопосадовця повідомила The New York Times.

Один з американських високопосадовців також зазначив, що Білий дім проти постачання F-16 через високу вартість винищувачів. У разі їхнього передання ЗСУ на це можуть витратити значну частину бюджету, виділеного на підтримку України.

Водночас представник Пентагону в коментарі Politico, опублікованому 18 травня, заявив, що США не проти того, щоб треті країни передали Україні F-16.

Контекст:

Україна закликає союзників надати їй бойові літаки західного типу з початку повномасштабної війни, обговорення питання у публічній площині активізувалося останніми місяцями.

Наприкінці березня глава Пентагону Ллойд Остін допустив передання Україні винищувачів F-16, але не на поточному етапі війни.

9 травня прем'єр-міністр країни Марк Рютте заявив, що його уряд припускає можливість передання Україні винищувачів F-16. Він зазначив, що Нідерланди обговорюють варіанти постачання бойової авіації Києву з Данією, Великобританією, деякими іншими країнами Європи, а також зі США. Глава уряду зазначив, що "дискусія триває".

15 травня, під час поїздки президента України Володимира Зеленського до Лондона, уряд Великобританії повідомив, що влітку 2023 року країна розпочне навчальну місію для українських пілотів, щоб підтримати їхні зусилля щодо створення нових українських ВПС із використанням літаків F-16 стандарту НАТО. Прем'єр Великобританії Ріші Сунак сказав, що Лондон буде головним партнером України у формуванні авіаційної коаліції.

Того самого дня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що українські пілоти проходитимуть навчання на французьких Mirage 2000. Постачати бойові літаки Україні Франція, за його словами, поки що не планує.

За словами Зеленського, створення авіаційної коаліції підтримало вже три країни – крім Великобританії та Франції, це Нідерланди.

Готовність навчати українських пілотів також висловила Бельгія.