У перехворілих на COVID-19 залишаються проблеми з пам'яттю після одужання – дослідження
Перехворілі на COVID-19 люди можуть мати проблеми з пам'яттю, які залишаються за пів року після одужання. Про це у своєму дослідженні заявили вчені Школи медицини Ікана Медичного центру Маунт-Сінай (США). Дослідження опубліковано 22 жовтня в медичному журналі JAMA Network Open.
Учені в період із квітня 2020 року до травня 2021-го аналізували дані 740 осіб. Усі вони перехворіли на COVID-19 і в них не було деменції. Учасникам було від 38 до 59 років. Середній час від моменту отримання позитивного COVID-тесту у проаналізованих учасників становив 7,6 місяця.
Щоб перевірити учасників на ймовірні когнітивні порушення, учені використали низку психологічних тестів. Зрештою у 18% учасників виявили проблеми зі швидкістю опрацювання інформації, у 15% – із мовленням, а у 24% – із пам'яттю.
Як зазначають автори, когнітивні порушення фіксували в різних вікових групах, включно з молодими людьми.
У пацієнтів, які пройшли через відділення інтенсивної терапії, окрім проблем із пам'яттю, також були проблеми з мисленням. Але когнітивні дисфункції фіксували й у пацієнтів, які перехворіли в легкій формі.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у світі підтвердили 243,7 млн випадків COVID-19, померло від хвороби 4,9 млн людей.