У Польщі спалахнув "візовий скандал". Шольц пригрозив Варшаві ввести прикордонний контроль на німецькому кордоні через наплив мігрантів
У Польщі спалахнув скандал, пов'язаний із наданням польських віз у посольствах країн Сходу за гроші. 14 вересня радіостанція RMF FM повідомила, що польська прокуратура оголосила про підозру сімом чинним і колишнім чиновникам.
Польські ЗМІ опублікували розслідування про звільнення заступника міністра закордонних справ Петра Вавжика, який, зокрема, був відповідальним за візові питання. Його підозрюють у причетності до видавання віз для тимчасових працівників із країн Близького та Далекого Сходу.
За даними журналістів, десятки тисяч мігрантів потрапили в Європу через "міжнародні компанії з рекрутингу", а в документах їх записали як іноземних працівників.
ЗМІ стверджують, що Вавжик у ручному режимі надсилав польським консульствам листи, де вказував імена людей, яким потрібно було видавати візи.
В одному з таких випадків, за інформацією журналістів, група індійців спромоглася в'їхати в Польщу, заплативши по $25–40 тис. за людину й видавши себе за знімальну групу Боллівуду.
RMF FM 22 вересня зазначила, що Єврокомісія вважає недостатніми надані МЗС Польщі пояснення щодо "візового скандалу".
У своєму листі Єврокомісії польське МЗС повідомило, що прокуратура країни веде розслідування лише щодо 268 візових заявок.
У ЄК заявили, що чекають від Польщі відповіді до 3 жовтня.
Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц погрожував відновити прикордонний контроль на польсько-німецькому кордоні, повідомило 23 вересня Bloomberg.
Шольц наголосив, що візовий скандал, який відбувається в Польщі, потребує розслідування.
"Я не хочу, щоб Польща просто пропускала мігрантів", – сказав канцлер.
Обмеження з німецької сторони також можуть ввести й на кордоні із Чехією.
За даними уряду ФРН, за перші вісім місяців 2023 року прихистку в Німеччині попросило понад 204 тис. біженців. Це на 77% більше, ніж за аналогічний період минулого року. За даними німецької поліції, у першому півріччі цього року на кордоні з Польщею було заарештовано понад 12 тис. нелегальних мігрантів.