У Польщі заявили, що приймаючи "біженців з України", допомагали зняти напругу на східному фланзі ЄС

Копчинська заявила, що Польща приймала "біженців з України"
Фото: EPA

Тільки Польща може вирішити, чи брати їй мігрантів за квотами ЄС чи ні, оскільки це її суверенне право, сказала речник польського уряду Йоанна Копчинська.

Спікер польського уряду Йоанна Копчинська в інтерв'ю виданню wPolityce.pl заявила, що Польща довгий час приймала "біженців з України", де йде війна.

За словами Копчинської, створюється враження, що Єврокомісія не помітила цього кроку.

"Завдяки таким діям, як приймання біженців з України, ми допомагаємо зняти напругу на східному фланзі Європейського союзу, і це, на жаль, дуже часто ігнорують або, що ще гірше, не помічають наші західні партнери", – сказала вона.

Копчинська зазначила, що тільки Польща може вирішити, чи брати їй мігрантів за квотами ЄС чи ні, оскільки це – її суверенне право. За її словами, жертвам війни варто допомагати, але робити це треба в них на батьківщині.

Гостра міграційна криза в Європі виникла у зв'язку з бойовими діями на Близькому Сході і в Африці. За інформацією президента Європейської ради Дональда Туска, протягом 2015 року в Європу прибуло приблизно 1,5 млн мігрантів.

План щодо запровадження обов'язкових квот на приймання 120 тис. біженців з Африки, Азії та Близького Сходу в ЄС ухвалили голови МЗС Євросоюзу 22 вересня 2015 року. Проти плану виступили Румунія, Чехія, Словаччина та Угорщина, Фінляндія утрималася. Рішення було ухвалене більшістю голосів.

Угорщина й Польща не прийняли жодного біженця, а Словаччина і Чехія взяли кілька десятків.

14 жовтня міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак заявляв, що польський уряд не погодиться приймати біженців у межах нової програми переселення в Європейському союзі. За його словами, у Польщі вже перебуває багато українців, а такі "ідеологічно мотивовані концепції", як переселення, наражають на ризик Польщу й поляків.

У 2016 році українці отримали 1,2 млн віз для в'їзду в Польщу, із яких 650 тис. – робочі.

За даними голови МЗС Польщі Вітольда Ващиковського, у 2017 році українці отримали 900 тис. робочих віз, зазначало в листопаді агентство PAP.