У РФ порушили кримінальну справу проти прокурора і суддів, які видали ордер на арешт Путіна

У Росії вважають "незаконним" рішення МКС про ордер на арешт Путіна
Фото: kremlin.ru
Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно прокурора і суддів Міжнародного кримінального суду (МКС), які видали ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна, оголосивши їхнє рішення "незаконним". Про це повідомляють на офіційному каналі Слідчого комітету Росії у Telegram.

У повідомленні наголошують, що справу порушено проти прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Ахмад Хана, суддів Міжнародного кримінального суду Томоко Акане, Розаріо Сальваторе Айтали та Серхіо Герардо Угальде Годінеса.

У Слідкомі заявили, що рішення про арешт Путіна й уповноваженої при президенті РФ із прав дитини Марії Львової-Бєлової нібито "незаконне", оскільки, за версією РФ, "підстав для притягнення до кримінальної відповідальності немає".

Слідком назвав формулювання статей Кримінального кодексу РФ, за якими відкрито справу: "притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане з незаконним обвинуваченням особи у скоєнні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також приготування до нападу на представника іноземної держави, який має міжнародний захист, із метою ускладнення міжнародних відносин".

Також Слідком побачив у факті рішення про ордер на арешт Путіна і Львової-Бєлової "свідомо незаконне взяття під варту, а також приготування до нападу на представника іноземної держави, що має міжнародний захист, із метою ускладнення міжнародних відносин".

Контекст:

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна і уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України в Росію.

Тепер у Путіна є офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконної депортації і переміщення українських дітей, зазначили в Офісі генпрокурора України.

Спікер Путіна Дмитро Пєсков, коментуючи рішення МКС, заявив, що в Кремлі "сам підхід до питання вважають обурливим і неприйнятним".

Україна підписала Римський статут у 2000 році. Вона також досі не ратифікувала його, але у 2015 році повідомила МКС про визнання його юрисдикції щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, скоєних із моменту початку агресії РФ.

Путін може постати перед судом, попри аргументи Москви про те, що на Росію не поширюються рішення Міжнародного кримінального суду, заявив головний прокурор МКС Карім Хан 17 березня в інтерв'ю CNN.

Видавання МКС ордера на арешт Путіна є "поворотним моментом", заявив президент України Володимир Зеленський 19 березня.

Британський адвокат та суддя Джефрі Найс, який був головним обвинувачем на процесі у МКС над президентом Югославії Слободаном Мілошевичем, висловив сумнів, що Путін опиниться в суді за нинішніх обставин. Отже, ордер на його арешт діятиме до смерті російського президента, зазначив він.