У РФ виявили вірус у помідорах із Туреччини. Ердоган за день до цього говорив в ООН, що Анкара не визнає анексії Криму Росією

У Россільгоспнагляді стурбовані "новим випадком зараження томатів" із Туреччини
Фото: depositphotos.com
Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд) виявила грибок у фруктах і вірус в овочах, доправлених із Туреччини. Про це 24 вересня повідомляють на сайті Россільгоспнагляду.

Зазначають, що напередодні Россільгоспнагляд у форматі відеоконференції провів переговори з Головним управлінням продовольства й контролю міністерства сільського та лісового господарств Туреччини.

"Россільгоспнагляд повідомив, що стурбований виявленням бурої моніліозної гнилі (Moniliniafructicola) у фруктах, які постачають із Туреччини, і новим випадком зараження томатів карантинним для Росії і країн ЄАЕС (Євразійського економічного союзу.  "ГОРДОН") вірусом коричневої зморшкуватості і попросив вжити заходів для посилення контролю і гарантування фітосанітарної безпеки продукції, призначеної для експорту у РФ", – ідеться в повідомленні.

Крім того, за підсумками моніторингу під час ввезення з Туреччини у РФ рослинної продукції Россільгоспнагляд "виявив 79 випадків перевищення гігієнічних нормативів вмісту залишкових кількостей пестицидів та агрохімікатів 2021 року".

Россільгоспнагляд також передав Туреччині проєкт документа щодо погодження форми сертифіката про відсутність ГМО в насінні і садивному матеріалі, що експортують у РФ.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Туреччина не визнає окупації Криму РФ і висловлює підтримку територіальної цілісності України.

22 вересня на засіданні Генасамблеї ООН президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган говорив, що Туреччина не визнає анексії Криму Росією 2014 року. Того самого дня у МЗС Туреччини заявили, що Анкара не визнає результатів виборів до Держдуми РФ, які відбулися в окупованому Криму, оскільки вони "не мають юридичної сили".

У Кремлі відповіли, що РФ "категорично не згодна" із заявами Ердогана про невизнання Туреччиною незаконної анексії українського Криму.

У грудні 2015 року, після того, як російський бомбардувальник Су-24 було збито турецьким винищувачем F-16, Кремль вводив антитурецькі санкції. Російський уряд склав список продуктів, заборонених для ввезення з Туреччини – вводили заборону на імпорт у Росію турецьких огірків і помідорів, городньої цибулі, цвітної капусти та броколі.

У міру виходу з конфлікту заборону знімали, однак томати, які були основною статтею турецького овочевого експорту у РФ, залишалися під забороною. Їх ввезення відновили з 1 листопада 2017 року після тривалих переговорів. Для турецьких постачальників встановили квоту обсягом 50 тис. тонн, потім її було збільшено до 100 тис. тонн, у квітні 2019 року – до 150 тис. тонн, у лютому 2020 року – до 200 тис. тонн, писав "Интерфакс"

До заборони (до 2016 року) Туреччина постачала Росії 360 тис. тонн томатів на рік.

Російські ЗМІ називали ситуацію помідорною війною.