У Росії знову з'являться магазини для обраних – як "Берізка" у СРСР
Видання називає ці торговельні точки аналогом магазинів duty free, а також нагадує, що в Радянському Союзі діяли схожі "магазини для обраних" – мережа "Берізка".
Ідеться лише про продаж продукції для безмитної торгівлі, уточнює "Парламентская газета". Це спиртне, тютюнові вироби, парфумерія, косметика, кондитерські товари, ювелірні прикраси, смартфони і годинники.
Цінники у таких магазинах duty free буде вказано у рублях, доларах і євро. Придбати товари в торговельних точках можна буде лише вроздріб після надання документів, що підтверджують службове становище.
"Берізка" – мережа фірмових роздрібних магазинів у СРСР, де торгували (часто – дефіцитними або імпортними) продуктами та споживчими товарами.
Розрахуватися в магазинах можна було лише іноземною валютою (іноземцям, операції з готівковою іноземною валютою громадянам СРСР були заборонені) або сертифікатами / чеками Зовнішпосилторгу та Зовнішторгбанку.
Цей варіант був доступним лише радянським дипломатичним працівникам, військовим і технічним фахівцям.
Контекст:
Після початку військового вторгнення Росії в Україну, що сталося 24 лютого, з країни-агресора почали йти міжнародні компанії. Згідно з підрахунками Інституту керівників вищої ланки Єльського університету, з РФ уже пішло понад 1000 компаній.
Про зупинення роботи в Росії заявили платіжні системи PayPal, Visa та MasterCard. Із ринку пішли ритейлери IKEA та Jysk. Apple та Microsoft зупинили продаж продукції. Припинено прокат фільмів найбільших голлівудських кіностудій, масово закриваються магазини модних брендів і магазини сегмента мас-маркет.
Вирішили закрити свої ресторани у країні мережі KFC і McDonald's. Корпорація Nestle припиняє роботу брендів KitKat і Nesquik. Зупинила роботу в країні-агресорі Coca-Cola, а PepsiCo вирішила припинити там продаж своєї газованої води. Також із РФ іде виробник чаю Lipton.