У складі російської вакцини "Супутник V" знайшли активний аденовірус. Бразилія заборонила її імпорт

Вакцина "Супутник V" зазнала критики в науковій спільноті
Фото: EPA
Національне агентство із санітарного нагляду Бразилії (Anvisa) заборонило імпорт і використання російської вакцини проти коронавірусної інфекції "Супутник V". Про це 28 квітня повідомила пресслужба регулятора.

У складі вакцини знайшли здатний до розмноження аденовірус.

Через відсутність послідовних і надійних даних про безпеку вакцини колегія Anvisa одноголосно вирішила не дозволяти винятковий імпорт російської вакцини "Супутник V", підкреслили в повідомленні.

"Недоліки в розробленні продукту виявили на всіх етапах клінічних досліджень (фази 1, 2 і 3). Також відсутні або недостатні дані про контроль якості, безпеки та ефективності. Викликає тривогу те, що клітини, у яких продукуються аденовіруси для розроблення вакцини, допускають їхню реплікацію. Це може призвести до інфекцій у людей і стати причиною пошкоджень і смерті, особливо у людей із низьким імунітетом і респіраторними проблемами", – зазначив регулятор.

Контекст:

Вакцину "Супутник V" зареєстрували в Росії 11 серпня 2020 року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона є ефективною, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. За даними Російського фонду прямих інвестицій, станом на 27 квітня препарат "Супутник V" схвалили для використання в 62 країнах.

Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. У міжнародному журналі The Lancet опублікували інформацію про ефективність на рівні 91,6%.

У березні Anvisa припинило реєстрацію "Супутник V" у зв'язку з тим, що не отримало необхідної інформації про російський препарат.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Бразилія посідає третє місце з поширення COVID-19 у світі. Від початку пандемії у країні виявлено 14,5 млн випадків хворих, 398,1 тис. пацієнтів померли. Про це свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса.