У США апеляційний суд залишив чинним блокування візових обмежень
У міністерстві юстиції США заявили про намір оскаржити у Верховному суді рішення апеляційного суду в Річмонді (штат Вірджинія), який залишив чинним блокування міграційного указу президента США Дональда Трампа.
25 травня апеляційний суд у американському Річмонді (штат Вірджинія) залишив чинним блокування міграційного указу президента США Дональда Трампа, повідомляє CNN.
Зазначають, що як доказ необхідності блокування суд використовував заяви Трампа під час його виборчої кампанії про те, що мусульманам потрібно повністю заборонити в'їзд до країни.
Генеральний прокурор США Джеф Сешнс сказав, що в міністерстві юстиції "категорично не згодні з рішенням. Його заяву опубліковано на сайті відомства.
"Департамент юстиції буде і надалі рішуче захищати спроможність і обов'язок виконавчої влади захищати народ цієї країни від небезпеки і буде домагатися перегляду цієї справи у Верховному суді Сполучених Штатів", – додав він.
27 січня 2016 року Трамп підписав указ, який уводив "екстремально жорсткі заходи перевірки" людей, які прибувають у країну. Він забороняв уїзд у США громадян Ірану, Іраку, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану. Трамп зазначав, що указ не спрямований проти мусульман.
4 лютого Федеральний суд у Сіетлі (штат Вашингтон) призупинив дію указу, 9 лютого Федеральний апеляційний суд США підтримав рішення суду в Сіетлі.
6 березня Трамп підписав новий імміграційний указ, згідно з яким Ірак виключений зі списку семи країн, громадянам яких заборонений уїзд на територію США. Уїзд громадянам Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану повинні були заборонити на 90 днів.
15 березня суд штату Гаваї заблокував новий міграційний указ Трампа, 16 березня це зробив суд у Меріленді.
Трамп назвав призупинення дії указу "безпрецедентним перевищенням суддівських повноважень". Він додав, що конституція дає президенту право зупинити імміграцію, якщо він уважатиме, що це в інтересах США.