У США ініціювали підтримку сільського господарства України на $100 млн
"Сполучені Штати [...] започаткували "Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні" (Agriculture Resilience Initiative – AGRI) вартістю $100 млн. Ініціатива AGRI має працювати над зміцненням механізмів експорту української аграрної продукції та сприяти пом'якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка посилюється внаслідок розв'язаної Росією грубої війни", – ідеться в повідомленні.
У USAID пояснили, що нова ініціатива "зосередить свою увагу на невідкладних викликах, які виникають у сфері експорту української аграрної продукції, але водночас сприятиме забезпеченню ширших потреб українських сільгоспвиробників та подальшому виробництву сільгосппродукції 2023 року".
"Ініціатива розширить доступ аграріїв до матеріалів, які є критично важливими для сільгоспвиробництва, наприклад насіння, добрива, сільгосптехніка і пестициди; вона також допоможе збільшити потенціал відповідної інфраструктури та здатність ефективно експортувати аграрну продукцію, розширити доступ виробників до фінансування і здатність українського бізнесу сушити, тимчасово зберігати і переробляти продукцію сільського господарства", – зазначили в агентстві США.
В USAID оголосили про прагнення залучити для реалізації цієї ініціативи ще $150 млн.
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого було заблоковано морські порти України.
За інформацією президента України Володимира Зеленського у травні, в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт. Щонайменше 400 тис. тонн зерна російські окупанти вивезли із захоплених територій України. Зерно, вкрадене на тимчасово окупованих територіях, Росія намагається продати іншим країнам.
Україна веде переговори з ООН і Туреччиною про деблокування портів, вивезення аграрної продукції та надання гарантій безпеки кораблям, які приходитимуть до портів для завантаження.
Росія виступила з пропозицією відкрити коридор для експорту українського зерна в обмін на зняття санкцій, але США і Великобританія відкинули її.
13 червня перше судно з українським зерном прибуло до Іспанії альтернативним маршрутом.
Після звільнення від російських окупантів українського острова Зміїний у Чорному морі до дунайських портів України почали прибувати торгові судна, які планують завантажити українським зерном.
Останніми тижнями надходить інформація про знищення росіянами посівів зернових на українській території.